.
.
.

خامنه‌ای سرانجام به شدت به احمدی نژاد و یارانش تاخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی خامنه‌ای رهبر ایران بدون ذکر نام به شدت به محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین این کشور و یارانش و تاخت و با توصیف آن‌ها به کسانی که «همه امکانات مدیریتی» را در اختیار داشتند و امروز در جهت اهداف دشمن حرکت می‌کنند، گفت آن‌ها همچون کودکی هستند که سنگ بر می‌دارد و شیشه‌ها را می‌شکند.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، خامنه‌ای چهارشنبه 27 دسامبر 2017، در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی«انتشار آمارهای بی پایه، ادعاهای دروغ، تخریب چهره های مورد قبول مردم و انکار موفقیت‌های انقلاب اسلامی» را بخش‌هایی از اقدامات در فضای مجازی برای بدبین کردن مردم به ویژه جوانان و نوجوانان دانست و گفت: «متأسفانه برخی افراد بی تقوا در داخل با متهم کردن افراد و دستگاه‌ها و تلاش برای صحیح جلوه دادن دروغ‌های شاخدار بیگانگان، همان کار دشمن را انجام می‌دهند».

در ماه‌های اخیر احمدی نژاد و یارانش به شدت به دستگاه‌های مختلف کشور از جمله دولت و قوه قضائیه می‌تازند و بسیاری از مسئولان را به «فساد» متهم می‌کنند.

خامنه‌ای افزود: «این افراد به جای آن‌که سیاست خود را دینی کنند، برای رسیدن به اهداف پَست و حقیر سیاسی، دین خود را با سیاسی کاری همراه کرده‌اند».

رهبر ایران ادامه داد: «این افراد، بی‌ملاحظه و بدون در نظر گرفتن خدا و دین و انصاف، در جهت اهداف دشمن سخن می‌گویند و به قیمت ناامید کردن مردم و نسل جوان، دشمن را شاد می‌کنند».

مسئولان تام الاختیاری که نقش اپوزیسیون بازی می‌کنند

خامنه‌ای در ادامه بدون ذکر نام احمدی نژاد اما با اشاره به قرار داشتن همه امکانات کشور در اختیار او در دوره‌های گذشته گفت: «کسانی که دیروز همه امکانات کشور در اختیار آن‌ها بود و کسانی که امروز همه امکانات مدیریتی کشور را در اختیار دارند، حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند و علیه کشور سخن بگویند بلکه باید پاسخگو باشند، ضمن آن‌که مردم آگاه هستند و اینگونه رفتارها در آنان تاثیرگذار نخواهد بود».

او آن‌چه اتهام و لجن پراکنی علیه مسئولان توصیف کرد را، حرام دانست و با تاکید بر «خدمات» مسئولان گفت: «البته در کنار این خدمات، صدماتی هم بوده است که باید از خدمات سپاسگزاری شود و صدمات هم مورد نقد منصفانه و مسئولانه و عاقلانه قرار گیرند نه نقد همراه با فحاشی و تهمت، چراکه نقد و نقدپذیری واجب است اما تهمت و لجن پراکنی حرام است».

خامنه‌ای گفت: «اینکه فردی مکرر، دستگاهها یا قوای مختلف را مورد حمله و تهمت قرار دهد، هنر نیست زیرا هر کودکی می‌تواند با یک سنگ، شیشه‌ای را بشکند».

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه «انقلابی‌نمایی» غیر از «انقلابی‌گری» است، گفت: «انقلابی گری کار سختی است زیرا پایبندی و تدین لازم دارد و نمی‌شود که انسان در یک دهه همه‌کاره کشور باشد و در دهه بعد، تبدیل به مخالف‌خوان کشور شود».

خامنه‌ای به حمایت سرسختانه‌اش از احمدی نژاد در انتخابات سال 2009 و جلوگیری‌اش از ابطال انتخابات با وجود تمام اعتراض‌ها و تاکید بر بروز تقلب در شمارش آرا از سوی برخی جریان‌ها، به سخنی از روح‌الله خمینی پرداخت که گفته بود «میزان حال فعلی افراد است».

رهبر ایران در ادامه افزود: «البته دستگاه قضایی ما بدون ایراد نیست و بنده از اشکالات قوه قضاییه و قوه مجریه بی اطلاع نیستم اما باید نقاط مثبت و منفی را در کنار هم دید و نباید همه را با یک چوب راند».

در روزهای اخیر، نوک حملات احمدی نژاد و یارانش دستگاه قضایی بود. به ویژه پس از آن‌که محاکمه برخی یاران احمدی نژاد به اتهام‌های فساد آغاز شد و حکم بدوی علی حمید بقایی یکی از معاونانش به همین اتهام صادر شد، او یادداشت‌هایی تحلیلی علیه قوه قضائیه منتشر کرد و این قوه را به نقض قانون اساسی متهم کرد.

احمدی نژاد همچنین بارها به علی لاریجانی و صادق لاریجانی که اولی ریاست مجلس شورا و دومی ریاست دستگاه قضایی ایران را بر عهده دارد، تاخت. او یک بار به صورت علنی گفت: «ما برادران لاریجانی را قبول نداریم».

احمدی نژاد بارها تهدید کرده که اسنادی دال بر فساد «برادران لاریجانی» به ویژه رئیس قوه قضائیه، منتشر خواهد کرد.

واکنش احمدی نژادی‌ها

رسانه‌های نزدیک به احمدی نژاد به ویژه در شبکه‌های اجتماعی، اقدام به انتشار سخنان خامنه‌ای کردند و پس از آن گزارش‌هایی با این عنوان منتشر کردند که رسانه‌های بیگانه، سخنان رهبر ایران را تحریف کرده و منظور او را احمدی نژاد دانستند.

به نظر می‌رسد احمدی نژاد و یارانش می‌خواهند انگشت‌های اشاره‌ای که به سمت آن‌ها در پی سخنان خامنه‌ای نشانه رفته، از خود دور کنند.