.
.
.

تصویری.. تهران و کرج پس از زلزله 4/2 ریشتری بامداد چهارشنبه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حوالی ساعت ۱1 بامداد چهارشنبه 27 دسامبر 2017 زلزله‌ای به شدت 4/2 ریشتر استان‌های تهران و البرز را لرزاند. کانون این زمین‌لرزه در عمق 12 کیلومتری زمین و در ۴ کیلومتری ملارد (استان تهران)،7 کیلومتری مشکین دشت (استان البرز) و 7 کیلومتری صفا دشت (استان تهران) بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در نتیجه این زلزله در البرز 1 تن کشته و 75 تن دیگر مصدوم شدند.

بنا بر این گزارش، مهدی مهرور مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: «از 75 مصدوم این زمین لرزه 53 نفر به صورت سرپایی مداوا شدند و 22 نفر نیز در مراکز درمانی بستری هستند» .

او با بیان اینکه تمامی این افراد هنگام خروج از منزل و به علت عجله کردن و بی احتیاطی دچار حادثه شده اند، افزود: «مصدومیت هیچ یک از این مصدومان ناشی از تخریب آوار زلزله نبوده و فرد جان باخته نیز یک مرد مسن بوده که به علت سکته ناشی از ترس و شوک هنگام وقوع زلزله جان باخته است».

هفته گذشته نیز زلزله‌ای به بزرگی 5/2 ریشتر تهران و استان‌های اطراف آن را لرزانده بود که پس از آن هشدارهایی درباره احتمال وقوع زمین لرزه‌ای بزرگتر صادر شد.

پس از زلزله بامداد چهارشنبه، بسیاری از مردم در تهران و مناطق دیگر، به خاطر نگرانی از وقوع زلزله‌ای بزرگ‌تر، شب را در خیابان‌ها و فضای باز سپری کردند که خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری در این باره منتشر کرد.