.
.
.

دادستان کل ایران از دست داشتن برخی مسئولان این کشور در قاچاق کالا خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادستان‌کل کشور ایران روز دوشنبه 18 دسامبر در مصاحبه‌ای گفته است که برخی مقامات این کشور، فرزندانشان یا وابستگان آنها در قاچاق کالا سهیم هستند.

حجت الاسلام، محمدجعفر منتظری در همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت است:«یکی از مفاسدی که برای کشور و مردم ایجاد مشکل و آسیب می‌کند، قاچاق کالاست. به همه شما که در این سنگر خدمت می‌کنید خسته نباشید و خدا قوت می‌گویم و قطعاً این خدمت برای کشور آثار مثبت فراوانی دارد».

منتظری افزود:«اهمیت اقتصاد برای هر کشوری امری بدیهی است که مؤلفه‌ها و آسیب‌هایی دارد. سال‌هاست استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، یکی از راه‌های مبارزه با نظام را مبارزه اقتصادی از جمله تحریم‌ها قرار داده و قصد به زمین زدن و از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران را دارند».

به گزارش خبرگزاری «آنا» دادستان‌کل کشور ایران در ادامه سخنانش گفت:«قطعاً مبارزه با این امر ناگوار و آسیب اجتماعی، راهکار دارد و هیچ مشکلی نیست که نشود حل کرد و فقط باید برای حل آن عزم خود را جزم کنیم. قطعاً و مسلماً وقتی نیازهای مردم به‌صورت قاچاق و غیرقانونی وارد شود به اقتصاد و اشتغال کشور و سلامت بازار آسیب می‌رساند».

وی تصریح کرد: «وقتی می‌بینیم برخی مقامات و کسانی که باید دلسوزانه در عرصه باشند خودشان به‌نحوی سهم دارند یا خودشان یا فرزندانشان یا وابستگانشان در قاچاق کالا سهیم هستند و چگونه باید انتظار داشت این مبارزه به نتیجه برسد. وقتی از یک مقام مسئول به‌صراحت می‌شنوم که برخی دست‌اندرکاران دولتی نمی‌خواهند مبارزه جدی باشد و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملاً به تعطیلی کشانده شده، چه‌انتظاری می‌توان داشت؟».