.
.
.

اسپوتنیک: ایران کارکنان سفارتش در صنعا را بیرون برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری "اسپوتنیک" روسیه، به نقل از یک منبع ارشد در وزارت امور خارجه ایران گزارش داد که سفارت ایران در صنعا تخلیه شده، و تهرات دیپلمات‌های خود را به دلایل امنیتی بیرون برده است.

این خبر در حالى منتشر مى‌شود که احتمال حمله به صنعا توسط ائتلاف عربى و نیروهای مقاومت و کنگره ملى برای آزادی پایتخت یمن از شبه‌نظامیان حوثی وابسته به تهران قوت گرفته است.

اسپوتنیک به نقل از یک منبع عالی‌رتبه در وزارت خارجه ایران که خواستارعدم افشای نام خود شده، گفت که فعالیت سفارت ایران در شهر صنعا به دلیل مشکلات امنیتی در یمن بطور موقت متوقف شده و فعالیت‌های این سفارتخانه از طریق سفارت ایران در عمان، هماهنگ می‌شود که نزدیک‌ترین مرکز دیپلماتیک به صنعا است و اکنون دیپلمات‌های ایرانی در شهر مسقط به سر می‌برند.

روز یکشنبه گذشته رسانه‌های ایران و برخى کانال‌هاى خارجی گزارش دادند که سفارت ایران در صنعا توسط خمپاره مورد هجوم واقع شد و دچار آتش‌سوزی شد.

بر اساس ویدئویى که تلویزیون چینى "شینخوا" منتشر کرد، بخشی از ساختمان در حال آتش سوزی دیده می‌شد.

خبرنگار این تلویزیون چینی که تاکید کرد در نزدیکی محل حادثه روز یکشنبه گذشته حضور داشته و افزود: ساختمان پس از حملات سنگین با خمپاره، دچار آتش‌سوزى شد.

با این حال، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، ادعا کرد که سفارت ایران در صنعا بمباران نشده اما ترجیح داد که بخشی از ساختمان احتمالا در طى درگیری‌ها در صنعا آسیب دیده است.