.
.
.

علی مطهری پیشنهاد داده تا احمدی نژاد به صورت علنی محاکمه شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی مطهری نماینده و نایب رئیس مجلس شورای ایران پیشنهاد داده است که محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق ایران را به صورت علنی محاکمه کنند.

به گزارش «اعتماد»، علی مطهری در مصاحبه با این روزنامه گفت:«اولا بر اساس قانون باید دادگاه به جز در شرایط خاص به صورت علنی برگزار شود؛ ثانیا مزیت این محاکمه این است که مردم حرف‌های دو طرف را می‌شنوند.»

مطهری در پاسخ به این سئوال که با توجه به مدتی كه احمدی‌نژاد شخصا سرپرست وزارت اطلاعات بود اساسا ايشان پرونده‌های ويژه‌ای در اختيار دارد؟، گفت: «ما بر اساس شنيده‌ها قضاوت می‌كنيم. مدتی ايشان سرپرست وزارت اطلاعات بوده و در آن مدت ممكن است به برخی پرونده‌ها دسترسی داشته و آنها را در اختيار داشته‌ باشد».

وی در پاسخ به این سئوال نیز که ادامه روند اتهام‌زني و تهديد به افشاگری چقدر می‌تواند ساختار حاكميتی را تحت تاثير قرار دهد؟، گفت: اگر مسائل مهمی باشد و در مورد شخصيت‌های عالی نظام باشد در اعتماد مردم موثر خواهد بود.

مطهری در مصاحبه با خبر آنلاین نیز با اظهار اینکه تمایلی ندارد در باره احمدی نژاد و رفتارهای او صحبت کند، گفت: بهترین راه این بود که همان ابتدا، وقتی اتهامات آقای احمدی نژاد مطرح شد، قوه قضاییه ایشان را به صورت علنی محاکمه می کرد تا هم قوه قضاییه حرف هایش را بزند هم ایشان.

وی افزود: امروز هم دیر نشده است و می توانند دادگاهی علنی تشکیل دهند و به اظهارات احمدی‎نژاد پاسخ دهند و مردم هم به داوری بنشینند. لازم است به جای اینکه در فضای مجازی به هم پاسخ دهند، دادگاهی علنی برگزار شود و همه حرف هایشان را بزنند.

مدتی است که محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری سابق ایران حملات تندی را علیع قوه قضائیه این کشور آغاز کرده است.