.
.
.

افزایش 66 درصدی آمار خودکشی زنان ایرانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بررسی آمارهای خودکشی زنان و مردان ایرانی در 5 سال گذشته نشان می‌دهد آمار خودکشی زنان در ایران طی 5 سال 66 درصد رشد داشته است.

پایگاه خبری خبرآنلاین روز جمعه 12 آبان 1396 به نقل از دکتر مجید ابهری، آسیب‌شناس و رفتارشناس اجتماعی گزارش کرد که بررسی آمارهای مندرج در سالنامه آماری کشور در بخش امورقضایی و پرونده‌های حوزه‌استحفاظی نیروی انتظامی نشان می‌دهد در 5 سال گذشته آمار خودکشی زنان 66 درصد افزایش یافته است.

بر اساس این آمار پرونده‌های اقدام به خودکشی در حوزه‌های استحفاظی نیروی انتظامی طی 5 سال از سال 1390 تا 1394 افزایش 66 درصدی در میان زنان و افزایش 71 درصدی در میان مردان داشته است. در پرونده‌های مربوط به فوت‌شدگان خودکشی که در نیروی انتظامی تشکیل شده است، در سال 1390 در مجموع مردان و زنان 2462 مورد فوت ثبت شده است که این آمار در سال 1394 به 3243 رسیده است.

پیش از این روزبه کردونی مدیرکل دفتر آسیب‌های اجتماعی وزارت کار گفته بود که آمار‌ها نشان می‌دهد در ایران آمار خودکشی در مردان مجرد بیشتر از مردان متاهل و برخلاف آمارهای جهانی در زنان متاهل بیش از زنان مجرد است، به ویژه نرخ خودکشی در ۵ سال ابتدایی زندگی مشترک بیش از دیگر سالهاست.

طاهره باغانی، روانشناس متخصص در زمینه خودکشی، از سهولت دسترسی به وسایل خودکشی در ایران انتقاد کرد و گفت: «بیشترین اقدام به خودکشی در بین جمعیت زیر 20 سال اتفاق می‌افتد این در حالیست که سهولت دسترسی به وسایل خودکشی، لزوم نظارت بیشتر مسئولان را می‌طلبد.»