.
.
.

تیلرسون: آمریکا رژیم ایران را هدف قرار داده و هیچ اختلافی با مردم این کشور ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه ایالات متحده، گفت آمریکا رژیم ایران را هدف قرار داده و هیچ اختلافی با مردم این کشور ندارد و از صداهاى نوين در ایران برای تغییر رژیم حمایت می کند.

تیلرسون طی اظهاراتى در حاشیه سفرش به هند، گفت: "تحریم های ایالات متحده رژیم ایران را به خاطر رفتارهاى شرورش هدف قرار داده و امریکا هيچ اختلافاتى با مردم ایران ندارد."

با گزارش خبرگزاری فرانسه، تیلرسون در یک کنفرانس مطبوعاتی در دهلی نو پس از گفتگو با سوشما سواراج وزیر امور خارجه هند، تاكيد كرد كه دولت رئیس جمهور دونالد ترامپ روش شدیدتری در تعامل با ایران در پيش گرفته است، كه ممكن است به پاره كرده توافق هسته اى منجر شود. "

او گفت که هدف اقدامات ایالات متحده کاهش فعالیت های "بی ثبات کننده" رژيم ایران در خاورمیانه از جمله توسعه برنامه موشکی و "حمایت تسلیحاتی از سازمان های تروریستی" و مشاركت ایران در تنش هاى سوریه و یمن استد.

وی گفت: "نبرد ما با مردم ایران نیست، اختلافات ما با رژیم انقلابی ایران است."

وی ادامه داد: "ما در حال انجام اقداماتی برای اعمال تحریم عليه رژیم، به ویژه سپاه پاسداران ایران به منظور پایان دادن به حمايت مالی آن از فعالیت ها و رفتارهاى مخرب هستيم".

وی افزود: "ما می دانیم که احساسات قوی و ارزش هايى در داخل ایران وجود دارد و ما می خواهیم برای حمایت از آنها طوری عمل كنيم که مردم ایران روزى بتوانند كنترل حكومت خود را به دست بگيرند."

او اشاره کرد که " ایرانیان زير سلطه اين رژیم انقلابی سرکوبگری زندگى مى كنند و ما نمی خواهیم به مردم ایران زیانی برسد. جنگ ما با مردم ایران نیست."