فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • الجبیر: عواقب رفتارهای رژیم ایران دامن‌گیر ایرانیان خواهد شد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  عادل الجبیر، وزیر امور خارجه سعودی روز سه‌شنبه اعلام کرد، کشورش موضع دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در قبال ایران را که درپی عدم تایید پایبندی تهران به توافقنامه هسته‌ای اتخاذ شد، مورد تایید قرار می‌دهد و تاکید کرد که عواقب رفتارهای رژیم ایران دامن‌گیر ایرانیان خواهد شد.

  ترامپ در ماه جاری میلادی برخلاف دیگر قدرت‌های بزرگ، پایبندی ایران به مفاد برجام را رسما تایید نکرد.

  الجبیر افزود که توافقنامه هسته‌ای دارای معایبی است و او با تحلیل ترامپ مبنی بر این‌که ایران منطقه را بی‌ثبات کرده از سازمان‌های تندرو حمایت مالی می‌کند توافق نظر دارد.

  الجبیر که در نشستی رسانه‌ای در لندن سخن می‌گفت رفتار رژیم ایران را غیر قابل قبول توصیف کرده و افزود که عواقب چنین رفتاری دامن‌گیر ایرانیان خواهد شد.

  پس از عدم تایید پایبندی ایران به برجام از سوی رئیس‌جمهوری آمریکا، کنگره این کشور تا نیمه ماه دسامبر آینده مهلت دارد تا درباره ازسرگیری مجازات‌های اعمال شده علیه ایران که به موجب توافقنامه هسته‌ای لغو شد، تصمیمی‌گیری کند.

  الجبیر بیان کرد که مجازات‌های جدید مورد تایید است و تاثیر تعویق آنها هنگامی ظاهر خواهد شد که ایران دیگر مالک 10 بمب هسته‌ای خواهد بود.

  وی اظهار کرد که جامعه بین‌المللی ملزم است چنین مجازات‌هایی را حمایت کند تا بدین سان پیامی قوی برای ایران بفرستد مبنی بر این‌که رفتارها و فعالیت‌های شروم‌آورش پیامد خواهد داشت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران