.
.
.

كشته شدن فرمانده يگان «فاتحین» سپاه پاسداران ایران در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری‌هاى دولتی ایران یکشنبه 15 اکتبر از کشته شدن عبدالله خسروی فرمانده یگان «فاتحین» سپاه پاسداران در جنگ در سوریه روز شنبه گذشته خبر دادند.

خبرگزارى صدا وسیماى ایران ، بدون ذکر مکان یا نحوه کشته شدن خسروى گزارش داد که او از جنگجویان دوره جنگ با عراق (1908-1988) بوده و «برای دفاع از حرم اهل بیت» که یکی از شعارهاى حکومت ایران برای مداخله سپاه پاسداران در سوریه و عراق است، اعزام شده بود.

خسروی فرمانده یگان «فاتحین» سپاه پاسداران که مسئولیت جذب و آموزش و ارسال نیروهاى شبه نظامى بسیج برای جنگ در کنار نیروهای رژیم بشار اسد را بر عهده دارد، به همراه دیگر فرماندهان سپاه از آغاز مداخله نظامی ایران در سوریه در سال 2012 به این کشور اعزام شده بود.

خبرگزاری‌هاى ایران از کشته شدن سید جاوید حسینى عضو گروه « فاطمیون » که متشکل از جنگجویان شیعه افغانستان وابسته به سپاه پاسداران ایران است نیز در طی چند روز گذشته در سوریه خبر داده اند.

علیرغم قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌هاى تروریستى توسط وزارت خزانه داری آمریکا پس از اعلام استراتژی جدید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مورد ایران، این کشور همچنان به اقدام‌های نظامی برون مرزی خود ادامه می‌دهد.

دونالد ترامپ روز جمعه در نطقی اعلام کرد که ایران پس از توافق هسته‌ای، مداخله نظامی خود را در عراق، یمن و کشورهای منطقه، افزایش داد.