.
.
.

اتهام جاسوسی به دو عضو دیگر تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای ایران در مصاحبه‌ای گفت که دو تن از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران متهم به جاسوسی شدند.

مجتبی ذوالنور با اشاره به پرونده عبدالرسول دری اصفهانی گفته است: « متأسفانه در تیم مذاکرات هسته‌ای کشورمان فقط دری اصفهانی نیست که مرتکب چنین تخلفی شده بلکه افراد دیگری هم بودند که اتهامات مشابه داشتند».

به گزارش خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ذوالنور گفت: «علاوه بر دری اصفهانی دو نفر دیگر هم در تیم مذاکره‌کننده به همین اتهام هستند که یکی از آنان در کانادا به سر می‌برد و دیگری هم در یکی دیگر از کشورهاست».

ذوالنور با بیان اینکه پرونده دری اصفهانی مراحلی طولانی را به صورت مکتوم و بدون آنکه رسانه‌ای شود طی کرد، گفت: «در نهایت علیه وی حکم صادر شده و با توجه به اینکه مراحل تجدید نظر هم طی گردیده، حکم وی قطعی و اتهامش جاسوسی است.»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به این‌که کسانی که می‌گویند اتهام دری اصفهانی جاسوسی نیست از جانب خودشان می‌گویند، اظهار کرد: «واقعیت پرونده وی غیر از مسائلی است که این افراد می‌گویند».

وی خاطر نشان کرد: «متأسفانه حکم دری اصفهانی به جاسوسی قطعی شده است و اینکه عرض می‌کنم متأسفانه به این دلیل است که ما خوشحال نیستیم افرادی از زندگی و خدمت به مردم ساقط شوند و در حد جاسوسی برای قدرت‌های بیگانه سقوط کنند و به منافع ملی و وطن خود خیانت کنند».

اظهارات ذوالنور در حالی بیان می‌شود که محمود علوی وزیر اطلاعات ایران روز چهارشنبه گذشته به صراحت اعلام کرد که دری اصفهانی نه تنها مرتکب جاسوسی نشده، بلکه با معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات همکاری داشته است و اتهام جاسوسی به وی هجمه‌ای است که برخی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه به وی زده‌اند».

از سوی دیگر خبرگزاری میزان، سایت رسمی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران روز گذشته سخنان وزیر اطلاعات را نادرست و عجیب خواند و اعلام کرد که دادگاه تنها مرجع صالح برای محکومیت اشخاص به جرم جاسوسی است و وزارت اطلاعات صرفاً ضابط دادگستری بوده و تحت نظارت و تعلیمات دادستان در کشف جرم، به موجب قانون اقدام می‌کند.