.
.
.

تجاوز گروهی به یک زن ایرانی در روز تولدش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک زن 35 ساله که دوستانش می‌خواستند با برگزاری جشن تولد او در منطقه شاندیز مشهد، او را غافلگیر کنند، از سوی مردان ناشناس مورد تجاوز گروهی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انتخاب چند زن و مرد جوان به پلیس منطقه شاندیز مشهد مراجعه کرده و اعلام کردند که یکی از همراهان آنها از سوی چند نفر مورد تجاوز گروهی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش زمانی دوستان یک زن 35 ساله در استان خراسان رضوی تصمیم داشتند با برگزاری جشن تولد او در یکی از مناطق پیرامون شهر مشهد او را غافلگیر کنند. آنها این موضوع را از طریق همسر و دختر 15 ساله این زن هماهنگ کردند ولی هنگامی که این افراد ( 6 زن و 2 مرد ) در حال حرکت به سمت محل مورد نظر بودند، توسط یکی از دوستان به ویلایی دعوت شدند که گفته می‌شد مکان زیباتر و مناسب‌تری برای برگزاری جشن است. به دلیل تاریک شدن هوا، برخی از زنان از رفتن به ویلای مورد نظر خودداری کردند ولی با حمله بیش از 10 مرد مسلح به قمه و چاقو، ناچار به ورود به ویلا شدند.

در ادامه این گزارش آمده که یکی از مردان مسلح به زن 35 ساله پیشنهاد داده که خود را قربانی دیگر افراد گروه کند و در ازای تجاوز به او، آسیبی متوجه دیگر افراد گروه نخواهد شد. پس از این درخواست، زن 35 ساله در چند نوبت مورد تجاوز گروهی از سوی 4 نفر قرار گرفت.

گفته می‌شود همسر این زن جوان پس از شنیدن ماجرا، دو بار دست به خودکشی زد. پلیس مشهد افراد مهاجم را به اتهام آدم‌ربایی و تجاوز به عنف تحت تعقیب قرار داده و تعدادی از آنها را دستگیر کرد.

محمد دشتبان، قاضی شعبه 409 مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد در این‎‎‌باره گفت: « این افراد با عناوین اتهامی آدم ربایی ، قدرت نمایی با چاقو، تهدید، حبس غیرقانونی، ایراد صدمه بدنی و شرب خمر روبه رو هستند اما رسیدگی به اتهام تجاوز به عنف گروهی در صلاحیت دادگاه کیفری یک است »

این اولین مورد تجاوز گروهی به زنان در ایران نیست و پیش از این نیز بارها این موضوع تکرار شد. در یک مورد مشابه 14 زن و دختر جوان در جاده چالوس مورد تجاوز قرار گرفتند.