.
.
.

طی ده سال 55 هزار موتورسیلکت سوار در ایران کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اسدالله جولایی رئیس ستاد دیه ايران روز جمعه 22 سپتامبر گفته که تنها از سال85 تا 95، در حدود 55 هزار موتورسیکلت‌سوار جان خود را بر اثر حوادث جاده‌ای از دست داده‌اند.

آمار قربانیان تصادفات رانندگی در ایران به‌رغم کاهش نسبی همچنان زیاد است و این کشور از این لحاظ کماکان یکی از خطرناک‌ترین کشور‌های دنیا به شمار می‌رود.

سایت روزنامه آرمان در گزارشی گفته است، حوادث جاده‌ای تاکنون خانواده‌های بسیاری را داغدار کرده است، به‌ویژه آنکه به‌تازگی تعدادی از دانش‌آموزان هرمزگانی به علت واژگونی اتوبوس در آستانه سال تحصیلی جدید جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل ستاد دیه ایران با بیان آمار 10 ‌ساله موتورسوارانی که جان خود را به‌واسطه رانندگی با این وسیله از دست داده‌اند، گفت: از سال85 تا 95 بسیار دردناک است که تعداد 55 هزار ایرانی در تصادف با موتورسیکلت از دنیا رفته‌اند.

به گفته جولایی این آمار یک‌چهارم مجموع تلفات رانندگی را در همین بازه زمانی شامل می‌شود.

جولایی افزود: امروز آمار بدهکاران دیه‌های فوتی و جرحی در استان‌های اردبیل، البرز، ایلام، بوشهر، چهارمحال‌وبختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه و کهگیلویه‌وبویراحمد به کمتر از 10 نفر تقلیل پیدا کرده‌ است. او با اشاره به اینکه حتی یک تصادف منجر به فوت در عصر کنونی زیاد است، ادامه داد: در دهه اخیر 210هزار و 600 ایرانی در مسیر جاده‌ها جان خود را از دست داده و ده‌ها نفر برابر همین آمار هم‌وطن ایرانی با ایراد جراحت‌های سطحی و عمیق روانه بیمارستان‌ها شده‌اند.