.
.
.

بازداشت یک زوج «نوكيش مسیحی» دیگر در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری هرانا، روز چهارشنبه 20 سپتامبر، از بازداشت یک زوج نو كيش مسیحی دیگر در تهران توسط نیروهای امنیتی ایران خبر داد.

به گزارش «ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر» (هرانا) نیروهای امنیتی در تهران پس از احضار یک زوج نو مسیحی به اداره اطلاعات اقدام به بازداشت آنان کردند.

بر اساس گزارش این گزارش، این نوکیشان مسیحی متهم هستند که در یک مراسم خاکسپاری مطابق شعائر و آیین مسیحیت در بهشت زهرا عمل کرده اند.

هرانا افزود که «روز 19 شهریورماه سال جاری در حالی که مراسم خاکسپاری در قطعه 300 بهشت زهرا برگزار می شد، مهرداد هوشمند و همسرش سارا نعمتی به عنوان نوکیشان مسیحی در این مراسم مشارکت داشتند».

این دو نوکیش مسیحی طی مراسمی به روش دینی خود به برگزاری مراسم و قرائت دعا پرداختند.

یک منبع مطلع در این زمینه گفته است: «در طول مراسم افراد غریبه‌ای به صحنه آمدند و از آقای هوشمند و همسرش حین مراسم فیلمبرداری کردند. آنان گویا پس از پایان مراسم مدارک شناسایی آقای هوشمند را از او مطالبه و ضبط کرده بودند».

به گفته این منبع مطلع، روز بعد از مراسم این شهروند تهرانی و همسرش برای پس گرفتن مدارک و پاسخ به برخی سئوالات به دفتر پیگیری اداره اطلاعات احضار شدند.

مهرداد هوشمند و سارا نعمتی پس از چند ساعت بازجویی در همان محل بازداشت و سپس به نقطه نامعلومی منتقل شدند. از سرنوشت این افراد پس از بازداشت اطلاعی در دست نیست.