.
.
.

وزیر امور خارجه تقلبی ایران دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس ایران فردی که خود را محمد جواد ظریف معرفی و با ادعای صدور ویزای اروپا میلیون‌ها تومان کلاه‌برداری کرده را دستگیر کرد.

به گزارش سایت تابناک، رییس پلیس نظارت براماکن عمومی استان فارس اعلام کرد فردی با به راه‌انداختن یک دفتر مهاجرتی در شیراز با تقلیدصدا خود را نماینده وزارت امور خارجه یا بصورت تلفنی خود را محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران معرفی و از اشخاص متقاضی سفر به اروپا و آمریکا، ده‌ها میلیون تومان کلاهبرداری کرد.

سرهنگ جوکار درباره سوابق وزیر امور خارجه تقلبی ایران گفت: «متهم با انگیزه کلاهبرداری از طریق اقدامات متقلبانه و جعل عناوین دولتی و امنیتی تحت عناوین مشابه سابقه کیفری داشته است و در مواردی نیز ازعناوین مامورانتظامی، مامور دادستانی، حراست قوه قضاییه، مامور اماکن و مامور وزارت اطلاعات سوء استفاده کرده است».

روزنامه دنیای اقتصاد مطلب طنزی در این‌باره منتشر کرد و از قول وزیر امور خارجه ایران خطاب به اشخاص متقاضی سفر نوشت «من جواد ظریفم! سه میلیون بده تا برم مذاکره کنم با موگرینی، سه سوته اقامت اروپا بگیرم برات!»

بر اساس ماده 555 قانون مجازات اسلامی در ایران هرکسی بدون سمت رسمی یا اذن از طرف دولت خود را در مشاغل دولتی اعم از کشوری یا لشکری و انتظامی که از نظرقانون مربوط به او نبوده است، دخالت دهد یا معرفی کند به حبس ‌از شش ماه تا دو سال محکوم خواهد شد.