.
.
.

ویدیو.. مرد ایرانی عمدا خود را زیر ماشین می‌اندازد تا دیه بگیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های ایران فیلم کوتاهی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد مردی عمدا خود را در مسیر حرکت خودروها قرار می‌دهد تا زیر گرفته شود و در نهایت، دیه دریافت کند.

خبرگزاری نسیم آنلاین دوشنبه 4 سپتامبر فیلم کوتاهی منتشر کرد که در آن مردی در یکی از خیابان‌های شهر تهران تلاش می‌کند خود را به زیر ماشین های بندازد تا بتواند از این طریق کاسبی نماید.

پیش از این مدیر پیشگیری از وقوع جرم معاونت اجتماعی دادگستری استان فارس در گفتگو خبرگزاری ایرنا، ضمن اعلام این خبر که «کارگروه بیمه و پیگیری تصادفات ساختگی و صوری این اداره کل توانسته است 500 میلیارد ریال هزینه های تحمیلی به بیمه ها از محل تصادفات صوری و ساختگی در این استان کشف کند» گفته بود: «روند صحنه سازی برای اخذ خسارت از بیمه ها به طور شگفت آوری در جامعه رو به افزایش است، افرادی با صحنه سازی و ایجاد تصادفات ساختگی و صوری منجر به خسارت و جرح سعی می کنند مبالغی را از شرکت های بیمه خسارت دریافت کنند».

محمد حسین میرجلیلی، رئیس پزشکی قانونی منطقه مرکزی تهران در همین‌باره گفت: «برخی افراد سودجو با هدف کسب مال نامشروع اقدام به طراحی تصادفات ساختگی رانندگی می‌کنند. این افراد سودجو پس از ضرب و جرح اندام‌های بدنشان به پزشکی قانونی می‌آیند تا از نظریه کارشناسی این مرجع قانونی استفاده کنند و دیه بگیرند.»

علیرضا خانی زاده، قاضی دادسرای ناحیه 32 نیز اعلام کرد: «بخشی از پرونده‌هایی که به دادسرای ناحیه 32 ارجاع می‌شود مربوط به تصادفات رانندگی و ضرب و جرح‌های ساختگی است. قانونگذار برای افراد کلاهبرداری که تصادفات ساختگی را طراحی می‌کنند تا دو سال حبس و پرداخت جزای نقدی معادل دو برابر دیه‌ای که اخذ کرده در نظر گرفته است».

فقر و شرایط ناگوار اقتصادی بسیاری از ایرانیان را به انجام اقدامات خطرناک برای تامین مخارج زندگی ناچار کرده است. پیش از این رسانه‌های ایران تصویری از یک آگهی فروش کلیه را منتشر کرد‌ند که نشان می‌داد یک زن و شوهر به دلیل «مشکلات مالی» قصد دارند به صورت همزمان کلیه و مغز استخوان خود را بفروشند.