.
.
.

عارف: درباره ژن خوب نظر خاصی ندارم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای ایران در حاشیه جلسه علنی چهارشنبه 30 اوت، به خبرنگاران گفت که درباره اظهارات فرزندش که خود را دارای «ژن خوب» توصیف کرده، نظر خاصی ندارد.

به گزارش سایت انتخاب، عارف در پاسخ به سوالی درباره اظهارات فرزندش پیرامون ژن خوب، گفت: «نظر خاصی ندارم، به اندازه کافی در فضای مجازی افاضه فرمودند و فکر می‌کنم که تا همین اندازه کافی است».

وی در پاسخ به این سوال که شما چه توصیه‌ای به فرزندتان در زمینه ژن خوب داشتید، افزود: «بنده همان توصیه‌ای که به جوانان می‌کنم به فرزند خودم هم دارم، حالا این توصیه چقدر موثر باشد یا نباشد، به اندازه کافی بحث شده و می‌خواهم بگویم که به اندازه کافی از این مسئله سوءاستفاده شده است».

این چهره سیاسی اصلاح طلب ایرانی ادامه داد: «فرزند من نیز همیشه شاگرد ممتاز بوده و شاگرد اول کلاسش بوده است و در هر مسابقه ای که از دبستان تا به حال شرکت کرده اول بوده و گفته من این موضوع را از پدر و مادرم به ارث بردم که در همه دوران تحصیلاتشان شاگرد اول بوده‌اند».

اظهارات حدود یک ماه پیش حمیدرضا عارف فرزند محمد رضا عارف در یک مصاحبه، درباره «خون خوب و ژن برتر» به عنوان عوامل موفقیت وی٬ در شرایطی مطرح شده که شماری از منتقدان محمدرضا عارف٬ پدرش٬ معتقدند او تنها بدلیل «قحط‌‌الرجال» سال‌های اخیر٬ یک‌باره در جریان اصلاحات «مهم» شد.

حمید رضا عارف در این مصاحبه گفته بود: «هر کسی که توانایی داشته و به نقطه ای رسیده، حتما استعدادهایی در وجودش بوده؛ بالاخره تاثیر وراثت وجود دارد، ژن وجود دارد. پدر و مادر من هر دو جزو شاگرد اول‌های کنکور در کشور بودند، مادر من رتبه 15 کنکور داشته؛ این ژن منتقل می‌شود. ما سه برادر، هر سه درس‌هایمان خوب بوده و خوب تحصیل کردیم؛ من خودم بعد از اینکه تحصیلاتم در دانشگاه صنعتی شریف به اتمام رسید، در سال 85 رفتن آمریکا و با رزومه و نمرات خوبم (من زبانم همیشه خوب بود) در دانشگاه جرج واشنگتن پذیرش گرفتم و PHD روابط بین الملل را در دانشگاه فلوریدا خواندم. آنجا نگاه نمی‌کنند که تو پسر چه کسی هستی؟ به رزومه نگاه می‌کنند».