.
.
.

وزیر ارتباطات دولت روحانی: افتخار می‌کنم اطلاعاتی بودم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در دولت جدید حسن روحانی رئیس جمهوری ایران می‌گوید که افتخار می‌کند کارمند وزارت اطلاعات بود.

با معرفی آذری جهرمی به عنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات، سخنانی درباره حضور وی در بازجویی‌های فنی برخی از بازداشت شدگان وقایع پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2009 ایران منتشر شد.

پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2009، هزاران معترض بازداشت شدند. بسیاری از بازداشت شدگان از رهبران، سیاستمداران و فعالان اصلاح‌طلب بودند که می‌گفتند در انتخابات، تقلب گسترده و سازماندهی شده روی داده است.

آذری جهرمی ضمن تکذیب سخنان مطرح شده، آمادگی خود را برای جلسه حضوری با کسانی که گفته‌اند از آن‌ها بازجویی کرده، اعلام کرد.
از سوی دیگر کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران در گزارشی به حضور آذری جهرمی در جریان دستگیری و بازجویی حداقل پنج نفر از اعضای ستاد قیطریه وابسته به کمپین انتخاباتی میرحسین موسوی اشاره کرد.

در این گزارش آمده که آذری جهرمی به همراه گروهی از مأموران وزارت اطلاعات در زمان بازداشت، ضمن حضور در محل سکونت آنان، اقدام به جمع‌آوری رایانه، تلفن همراه و سایر ابزاری‌های مرتبط با تکنولوژی کرده‌است.

اکنون آذری‌ جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در گفت‌و‌گویی با خبرگزاری تسنیم که سه‌شنبه 29 اوت منتشر شد، گفت:‌ «من افتخار می‌کنم که کارمند وزارت اطلاعات بودم، اما موارد نادرستی که در این زمینه به اینجانب نسبت داده شده اساسا دروغ است».

محمدجواد آذری‌جهرمی از 288 رای ماخوذه، با کسب 152 رای موافق، 120 رای مخالف، 7 رای ممتنع و 9 رای باطله موفق شد رای اعتماد نمایندگان را جلب کرده و به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برسد.