.
.
.

کشته شدن یک سرباز و یک بسیجی در حمله افراد مسلح به یک بخشدارى در سیستان و بلوچستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌هاى ایران گزارش داده‌اند که در حمله افراد مسلح به بخشداری پیشین از توابع شهرستان سرباز در جنوب استان سیستان و بلوچستان، یک سرباز و یک بسیجی کشته شدند.

خبرگزارى رسمى ایران (ایرنا) به نقل معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفته 2 مسلح با یک دستگاه موتورسیکلت وارد بخشداری پیشین شهرستان سرباز در جنوب استان شده و یک سرباز وظیفه و یک شهروند را به کشته اند.

علی اصغر میرشکاری اظهار داشت: «این دو نفر که احتمالا از "اشرار " بودند صبح امروز (سه‌شنبه 22 اوت) هنگام مراجعه شهروندان برای امور جاری به بخشداری وارد این محل شده و با چاقو به یک سرباز وظیفه و یک شهروند عادی حمله و آنان را به شدت زخمی کردند که هر 2 نفر بر اثر شدت جراحات کشته شده و ضاربان بلافاصله با موتورسیکلت متواری شدند».

مقام‌های ایرانی گروه‌های بلوچ مخالف نظام را «اشرار» توصیف می‌کنند. اما این گروه‌ها مى گویند که براى رفع تبعیض قومى ومذهبى علیه بلوچ‌ها واهل سنت در ایران به «مبارزه مسلحانه» روى آورده‌اند.

خبرگزاری میزان ارگان قوه قضائیه ایران در گزارشی که در این باره منتشر کرده، هاجمان را «چند فرد مسلح» معرفی کرده که که «به روی مأمور مسلح بخشداری آتش گشوده‌اند، اما نتوانسته‌اند وارد بخشداری شوند».

این خبرگزارى در گزارش خود افزوده که کشته شدگان «یک سرباز نیروی انتظامی و یک جوان بسیجی» بودند.

خبرگزاری «صدا و سیما» هم مهاجمان را «دو موتورسوار با نقاب» معرفی کرده که به سوی بخشداری پیشین تیراندازی کرده‌اند.

بخش پیشین از توابع شهرستان سرباز در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است.

ماه آوریل گذشته ، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان اعلام کرد که 9 نفر از ماموران مرزبانی منطقه میرجاوه در درگیرى با اعضای گروه «جیش العدل» از گروههاى مسلح بلوچ مخالف نظام ایران، کشته شدند. گروه «جیش العدل» با صدور بیانیه‌ای، مسئولیت حمله میرجاوه را بر عهده گرفت و آن را «اقدامی دفاعی» توصیف کرد.