.
.
.

راه‌اندازی گشت لباس بی دکمه و شلوار پاره در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارش‌های منتشره حاکی از راه اندازی «گشت‌های لباس بی دکمه و شلوار پاره» در ایران است که اقدام به پلمپ مغازه‌های عرضه کننده این‌گونه لباس‌ها می‌کنند.

به گزارش روزنامه ایرانی «شهروند»، در ایین‌نامه تازه‌ای که به بازار پوشاک ابلاغ شده، آمده است: «شلوار پاره و مانتوی بدون دکمه در شان پوشاک ایرانی نیست؛ لازم باشد نیروی انتظامی وارد می‌شود».

این روزنامع افزود که ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک ایران با اعلام این خبر، افزود: «مدهایی مانند شلوار پاره و مانتوی بدون دکمه در کشور ما جایی ندارند؛ ما کاری به کشورهای خارجی نداریم و مدهای موجود باید در شان یک مسلمان و ایرانی باشند!»

در همین راستا، حمید قبادی‌دانا، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس ایران می‌گوید: «این آیین‌نامه با احترام به موضوع تکثر و خلاقیت تدوین‌ شده و قرار نیست تنوع را در بازار پوشاک کاهش دهد».

به گفته قبادی دانا، این آیین‌نامه از ابتدای‌ سال‌جاری در دست اجرا قرار گرفته است.

بنا بر این گزارش، تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک اما اصلا از شنیدن این خبر خوشحال به نظر نمی‌رسند. عابد یکی از تولیدکننده‌هایی است که به روزنامه شهروند می‌گوید: »آنقدر در راه تولید و عرضه پوشاک زنانه سنگ‌اندازی کردند که ما عطایش را به لقایش بخشیدیم و حالا فقط لباس مردانه تولید می‌کنیم».

او ادامه داد: «امثال من همیشه سر دوراهی قرار دارند. پوشاک «غیر متعارف» نیاوریم، فروش واحد صنفی‌ تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند، بیاوریم در یک حرکت ضربتی مغازه پلمپ می‌شود».