.
.
.

پارلمان ایران صلاحیت حبیب‌الله بیطرف یکی از وزیران پیشنهادی حسن روحانی را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری ایران روز یکشنبه 20 اوت 2017 از نتایج رأی اعتماد نمایندگان به وزیران پیشنهادی کابینه پیشنهادی حسن روحانی توسط پارلمان این کشور خبر دادند.

پارلمان ایران پس از 5 روز بحث و بررسی برنامه وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم، روز گذشته برای وزیران رای گیری انجام داد و در نهایت کابینه دولت جدید روحانی با رای اعتماد نمایندگان مجلس به 16 وزیر تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری فارس طبق آخرین نتایج آراء رای اعتماد ، امیر حاتمی بالاترین رأی دولت دوازدهم را برای پست وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کسب کرده است. در صورتیکه که حبیب الله بیطرف با کسب 132 رای مخالف در برابر 133 رای موافق رای اعتماد نیاورد و از لیست کابینه پیشنهادی حذف شد.

حبیب‌الله بیطرف، وزیر پیشنهادی نیرو نتوانست رای اعتماد مجلس را به دست آورد و آقای روحانی برای وزارت علوم نیز وزیری معرفی نکرده و این وزارتخانه در حال حاضر توسط سرپرست اداره می شود.

امیر حاتمی، وزیر پیشنهادی دفاع با 261 رای از مجموع 288 رای نمایندگان، بیشترین رای موافق را به دست آورد.

در میان وزرایی که رای اعتماد گرفتند محمد جواد آذری جهرمی، نامزد وزارت ارتباطات با 120 رای مخالف بیشترین تعداد مخالف را در میان نمایندگان داشت.

طبق این گزارش نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از 5 روز بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزاری پیشنهادی کابینه دوازدهم، رأی اعتماد یا عدم اعتماد خود به وزرای پیشنهادی را نشست علنی صبح امروز یکشنبه پارلمان اعلام کردند.

علی لاریجانی رئیس پارلمان ایران نتایج آرای رأی اعتماد وکلای ملت به 17 وزیر پیشنهادی کابینه دولت آینده را قرائت کرد که به شرح ذیل است:

1