.
.
.

واشنگتن در پاسخ به حسن روحانی: ایران کماکان حامی تروریسم است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیکی سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل روز سه‌شنبه 15 آگوست 2017 تاکید کرد ایران باید عواقب شلیک موشک، حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر و بی توجهی به قطعنامه‌های سازمان ملل را متحمل شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل در پاسخ به سخنان حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران که گفته بود اگر ایالات متحده تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کند، کشورش در عرض چند ساعت توافق هسته‌ای را کنار خواهد گذاشت، گفت: «ایران با عواقب شلیک موشک، حمایت از تروریسم، نقش حقوق بشر و بی توجهی به قطعنامه‌های سازمان ملل را متحمل شود».

نیکی هیلی با تاکید بر اینکه تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران ارتباطی به توافق هسته‌ای ندارد، افزود: «نمی‌توان به ایران اجازه داد از توافق‌ هسته‌ای برای به گروگان گرفتن جهان استفاده کند. توافق هسته‌ای نباید بزرگتر از آن شود که نتواند شکست بخورد».

سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل هفته آینده به وین، پایتخت اتریش سفر خواهد کرد تا در چهارچوب اقداماتی که واشنگتن برای بازبینی توافق هسته‌ای با ایران انجام می‌دهد، درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران با مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفتگو کند.