.
.
.

ديدار هيأتى از سنای آمريكا با مريم رجوی در تيرانا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک هیأت از اعضاى مجلس سنای ایالات متحده آمریکا روز شنبه، 12 اوت2017، با مریم رجوی، رئیس "شورای ملی مقاومت ایران"، در مقر "سازمان مجاهدین خلق ایران "در تیرانا، پایتخت آلبانى ، دیدار و گفتگو کردند.

طبق بیانیه دبیرخانه شوراى ملى مقاومت، دو طرف در این دیدار پیرامون وضعیت مجاهدین در آلبانی، آخرین اوضاع ایران و منطقه و راه حل های پایان دادن به بحران در منطقه که از تغییر دموکراتیک در ایران می گذرد، گفتگو کردند.

در هیأت سنا به ریاست سناتور روی بلانت، نایب رئیس کنفرانس جمهوریخواهان در سنا، عضو کمیته های تخصیص بودجه، اطلاعات، قوانین و اداری، بازرگانی، علوم و ترابری؛ سناتور جان کورنین، ناظم اکثریت سنا عضو کمیته های قضایی، اطلاعات و مالی؛ و سناتور تام تیلیس عضو کمیته های قوای مسلح، قضایی، بانکداری، امور مسکن و شهری، و امور بازنشستگان ارتش حضور داشتند.

طبق آنچه که در بیانیه آمده ، سناتور بلانت که در طول سال‌های گذشته تلاشهای گسترده یی را برای امنیت مجاهدین در لیبرتی و انتقال آنها به خارج از عراق به عمل آورده بود، این انتقال را یک "پیروزی بزرگ" برای مردم و مقاومت ایران توصیف کرد.

بیانیه شوراى مقاومت افزوده : در این دیدار ، رجوی نیز از سناتورهای آمریکایی به خاطر " مواضع قاطع آنها در قبال رژیم ایران به خصوص قرار دادن سپاه در لیست سازمانهای تروریستی و تصویب تحریم‌های جدید علیه مقامات ایران به خاطر نقض حقوق بشر،تقدیرکرد".

رئیس شوراى ملى مقاومت تصریح کرد: برخلاف تبلیغات حامیان رژیم، استبداد مذهبی حاکم از درون بسیار پوسیده و شکننده است و اگر حمایتهای خارجی و به ویژه سیاست مماشات در آمریکا و اروپا نبود این رژیم تا این اندازه دوام نمی آورد".

مریم رجوى در این دیدار گفته است که برخلاف ادعای مقامات جمهوری اسلامی رژیم ایران بسیار شکننده است.

وی اظهار داشته که تغییر در ایران اجتناب ناپذیر است و یک آلترناتیو معتبر و دموکراتیک وجود دارد.

وى در بخشی از سخنان خود با هیئت آمریکایی گفت که مترادف دانستن تغییر رژیم و دموکراسی برای ایران با جنگ و بی ثباتی در منطقه، فریب محض است و منشأ آن تبلیغات لابی‌های ایران در پایتختهای غربی است

مریم رجوی افزود: سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی لازمه پایان یافتن بحران و جنگ در منطقه است.

رجوی همچنین بر ضرورت اخراج سپاه پاسداران و شبه نظامیان وابسته به آنها از سوریه،‌ عراق و سایر کشورهای منطقه، اتخاذ تدابیر فوری برای حسابرسی از این رژیم به خاطر اعدام‌های گسترده به ویژه قتل عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ و تحقیقات مستقل در باره این جنابت بزرگ علیه بشریت تاکید کرد.

در پایان این دیدار، سناتورهای آمریکایی با شماری از اعضای مجاهدین که که قبلا در پادگا‌‌‌ن‌هاى اشرف و لیبرتی، در عراق بودند و اخیرا به آلبانى انتقال داده شده‌اند ، گفتگو کردند