.
.
.

5 نظامى ایرانی از جمله يک افسر "نيروى قدس " در سوريه كشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌هاى ايران گزارش داده‌اند كه در روزهاى اخير 5 نظامى ايرانى از سپاه و بسيج، كه از بين آن‌ها يک افسر "نيروى قدس" بوده، در مناطق مختلف سوريه كشته شده‌اند.

خبرگزارى " دفاع مقدس" وابسته به ستاد كل نيروهاى مسلح ايران، گزارش داده " پنج تن از مدافعان حرم ایرانی که برای دفاع از حریم ولایت داوطلبانه به سوریه اعزام شده بودند"، در هفته جاری كشته شده‌اند.

در رأس كشته‌شدگان «مرتضی حسین‌پور» اهل شهرستان لنگرود از پاسداران نیروی قدس سپاه در گیلان بود که " حین عملیات مستشاری " در شهرستان تدمر سوریه جان خود را از دست داده است.

«محمد تاج‌بخش» اهل شهرستان گتوند استان خوزستان،‌ «علی عظیمی» از اهالی زرند استان کرمان و از پاسداران تیپ 38 ذوالفقار و « محمد علی‌پور» از پاسداران اندیمشک و از نیروهای بازنشسته سپاه و از فرماندهان زرهی در سوریه بود که به نيروهاى نظامى ايران به صورت داوطلبانه پيوسته بود، از ديگر كشته شدگان هستند.

پنجمين نفر «محسن حججی» اهل نجف آباد اصفهان از نیروهای لشکر زرهی 8 ، دو روز پیش بمباران عليه شبه نظاميان "حشد شعبى " در نزدیکی مرز سوریه با عراق نيز كشته شد.

طبق آمارهاى غير رسمى تا كنون بيش از 3000 نظامى ايرانى در جريان مشاركت در سركوب اعتراضات مردم سوريه و درگيري‌ها با مخالفان مسلح كشته شده اند.

پيشتر، محمدعلی شهیدی محلاتی رییس "بنیاد شهید ايران" اعلام كرده بود که تعداد کشته‌شدگان نیروهای ایرانی در سوریه از مرز 1000 تن فراتر رفته است. اما عین‌الله تبریزی، جانشین سابق فرمانده سپاه مازندران، در اردیبهشت‌ از مرگ دستکم ۱۲۰۰ نظامى در درگیری‌های چهار سال اخیر سوریه خبر داده بود.

تناقض اعداد و ارقام و آمارهاى ارائه شده از سوى مسئولين حكومتى ايران نشان مى‌دهد تعداد واقعى کشته‌شدگان نيروهاى سپاه پاسداران و ارتش ايران به همراه شبه نظاميان فرقه‌اى " فاطمیون" و "زینبیون" متشکل از نیروهای افغانستانی و پاکستانی كه به فرماندهى افسران سپاه قدس در خط مقدم با درگيري‌ها با مخالفان سورى كشته شده‌اند، بسيار بيشتر از آمار اعلام شده مى باشد.