فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • برگزارکنندگان مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری ایران، نام این کشور را اشتباه نوشتند

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  علیرغم اینکه رخ دادن اشتباهات نوشتاری اتفاق خیلی عجیبی نیست، برگزارکنندگان مراسم تحلیف حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، بدترین اشتباه ممکن را در بدترین زمان ممکن انجام دادند و نام این کشور را به عربی اشتباه نوشتند.

  تصویری که از عکس یادگاری مراسم تحلیف دوازدهمین رئیس‌جمهوری ایران در تاریخ این کشور ثبت شد، یک اشتباه نابخشودنی را با خود ثبت کرد؛ اشتباهی که شاید در هر زمان دیگری رخ می‌داد به اندازه رخ دادن در مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری دردناک و غیرقابل بخشش نبود.

  مهمانان بلندپایه خارجی مراسم تحلیف؛ که بخشی از آنها از کشورهای عربی بودند، در حالی با حسن روحانی عکس یادگاری گرفتند که در پشت سر آنها نام عربی جمهوری اسلامی ایران به اشتباه نوشته شده بود. در تابلویی که هنگام عکس یادگاری پشت سر مهمانان خارجی وجود داشت، نام ایران به صورت "الجمهورية الإسلامية ايرانية" نوشته شده بود، در حالى كه شكل درست آن " الجمهورية الإسلامية الإيرانية" است.

  در زبان عربی صفت از نظر معرفه و یا نکره بودن و همچنین از نظر مؤنث یا مذکر بودن کاملا تابع موصوف است و صفت و موصوف نمی‌توانند در این زمینه با یکدیگر هر گونه اختلافی داشته باشند. علیرغم این موضوع در شکل نوشته شده نام ایران در مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری این کشور، صفات به صورت معرفه و موصوف به شکل نکره آمده است.

  نام ایران در زبان عربی در مراسم تحلیف دوازدهمین در حالی اشتباه نوشته شد که تصاویر مراسم تحلیف دوره گذشته نشان می‌دهد در آن دوره این نام به شکل صحیح نوشته شده است.

  خبرگزاری تسنیم تعداد مهمانان خارجی مراسم تحلیف حسن روحانی را 1200 تن در قالب 131 هیات خارجی گزارش کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران