فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شلیک هشدار ناوشکن آمریکایی به سمت شناور سپاه پاسداران در خلیج

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک مقام مسئول آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود اعلام کرد سه‌شنبه 25 ژوئیه یکی از ناوشکن نیروی دریایی آمریکا به سمت یک شناور وابسته به سپاه پاسداران در خلیج، تعدای گلوله هشدار شلیک کرد.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام مسئول آمریکایی گفت که شناوری ایرانی، به فاصله 137 متری ناوشکن آمریکایی نزدیک شد.

  او افزود شلیک گلوله‌های هشدار پس از آن صورت گرفت که شناور ایرانی تلاش‌های ناوشکن آمریکایی برای تماس بی‌سیم را بی جواب گذاشت.

  این نخستین بار نیست که چنین حادثه‌ای در آب‌های خلیج روی می‌دهد. 9 ژانویه گذشته نیز وزارت دفاع آمریکا از شلیک هشدار نیروی دریایی این کشور به قایق‌های ایرانی در خلیج فارس خبر داده بود. بنا بر گزارش‌های منتشره در آن هنگام، کشتی نیروی دریایی آمریکا سه مرتبه به سمت 4 قایق ایرانی تیر هشدار شلیک کرده بود.

  مقامات نظامی آمریکایی در این باره گفتند که این قایق‌ها با سرعت بسیار زیاد در تنگه هرمز در حال نزدیک شدن به کشتی آمریکایی بودند.

  مقامات پنتاگون که خواستند نامشان فاش نشود، اعلام کردند که کشتی «یو اس اس ماهان» آمریکا تلاش کرد که با قایق‌ها ارتباط رادیویی برقرار کند اما سرنشینان این قایق‌ها به درخواست‌ها در این خصوص پاسخ ندادند.

  وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده پس از آنکه قایق‌های ایرانی حاضر به توقف نشدند تیر هشدار شلیک شد و بالگردهای نیروی دریایی آمریکا منورهای دودزا پرتاب کردند.

  مقامات آمریکایی گفته‌اند که قایق های ایرانی تا فاصله 800 متری کشتی آمریکایی که در حال اسکورت دو ناو آمریکایی دیگر بود، نزدیک شده بودند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران