.
.
.

يک افسر سپاه در درگيرى با يک گروه مسلح كُرد كشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه هاى ايران خبر دادند كه در درگیری سپاه با يک گروه مسلح كُرد، افسری به نام سرگرد ياسين قنبرى در شمال غرب کشور كشته شده است.

خبر گزارى "فارس" نزدیک به سپاه پاسداران ایران گزارش داده كه در اين درگيرى 4 نفر از گروه مسلح كشته و 3 تن از آنان زخمی شدند.

طبق اين گزارش، قرارگاه "حمزه" نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرده "در اين درگيرى سنگين که شب گذشته (پنجشنبه)‌ در منطقه صفر مرزی شمال غرب کشور روی داد، سه تن از مهاجمان كشته، چهار تن زخمی و یک تن از آنان نیز دستگیر شد و بقیه آنها به آن سوی مرز فرار کردند."

از سوى ديگر ، برخى سايت‌هاى كُرد گزارش دادند كه این درگیری میان نیروهای سپاه پاسداران و اعضاى حزب "پژاک" به وقوع پيوسته است.

سايت خبرى "روژی کورد"، گزارش داده كه این درگیری در منطقه زیویه از توابع شهرستان ارومیه رخ داده و طى آن سرگرد یاسین قنبری کشته و 4 تن دیگر از نیروهای سپاه زخمی شده‌اند که شدت جراحات یکی از آنها وخیم و عمیق گزارش شده است.

"روژى كورد" تاييد كرده كه در این درگیری 3 تن از اعضاى پژاک، كشته شدند و یک تن نیز به اسارت سپاه درآمده است.

اين سايت افزوده كه در تماس با احزاب كردستان ایران، هیچ کدام از اين احزاب تاکنون طی سال جاری شمسی، درگیری چشمگیری با نیروهای سپاه نداشته‌اند و در صورت وقوع درگیری‌های پراکنده، خسارات جانی و مالی نداشته‌اند.

"روژى كورد" تاكيد كرده كه اخباری نیز مبنی بر تلاش سپاه پاسداران ايران جهت ناامن کردن و یا ناامن نشان دادن مرزها با اقلیم كردستان عراق و ایجاد بهانه جهت حمله به اقلیم کُردستان در صورت اعلام استقلال به گوش می‌رسد.