.
.
.

عضوگیری سپاه و بسیج در ایران برای جنگ با اقلیم کُردستان عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش یک منبع رسانه‌ای مطلع پایگاه‌های مقاومت بسیج سپاه پاسداران استان کُردستان ایران، از اعضایشان خواسته‌اند تا برای جنگ احتمالی با حکومت کُردستان عراق، اسم نویسی کنند.

آزاد مستوفی روزنامه‌نگار کُرد در تماسی با العربیه.نت به نقل از یک منبع رسانه‌ای مطلع در کُردستان ایران گفت که در روزهای اخیر پایگاه‌های مقاومت بسیج استان کُردستان در پی عضوگیری از اعضای بسیج برای اعزام به منطقه و جنگ علیه پیشمرگان کُردستان عراق هستند.

به گفته این منبع این امر واکنش‌هایی را در پی داشته به طوری که نیروهای کُرد عضو بسیج و سپاه در این استان، اعلام کردەاند: "آمادەایم علیه داعش بجنگیم اما علیه پیشمرگان اقلیم کُردستان عراق نمیجنگنیم".

به گفته این منبع "جمهوری اسلامی ایران در پی اعلام برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم کُردستان عراق توسط مسعود بارزانی رئیس اقلیم، کە قرار است در روز ٢٥ سپتامبر برگزار شود، بە هر شیوەای تلاش می‌کند تا کُردها را از حق طبیعیشان بازدارد و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذاری نکردە است."

با نزدیک‌تر شدن زمان تعیین شده برای برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق از سوی مسعود بارزانی رئیس این اقلیم، مقامات بلند پایه سیاسی و نظامی ایران بارها مخالفت شدید خود را با برگزاری این همه‌پرسی اعلام کردند.

در جدیدترین اظهارات از سوی مقامات سیاسی و نظامی ایران علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفته است که:«اگر چه ممکن است ظاهر این موضوع جذاب باشد اما در حقیقت موجب انزوا و فشار بر کردهای عراق و تضعیف کردستان و در نهایت کل کشور عراق خواهد شد».

شمخانی در دیدار با کسرت رسول، معاون اول دبیر کل اتحادیه میهنی اقلیم کردستان و ملابختیار رئیس دفتر سیاسی این اتحادیه که در راس هیاتی بلندپایه وارد تهران شده‌اند، گفته است که همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق موجب انزوا و فشار بر کردهای این کشور می‌شود.