.
.
.

حسین فریدون با سپردن وثیقه 50 میلیارد تومانی آزاد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهوری ایران که به دلیل "مسائل مالی" بازداشت شده بود، با سپردن وثیقه‌ای به مبلغ 50 میلیارد تومان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین فریدون، برادر حسن روحانی، که روز گذشته به دلیل "مسائل مالی" بازداشت شده بود، عصر امروز 17 ژوئیه 2017 مبلغ 50 میلیارد تومان وثیقه سپرد و از زندان آزاد شد.

حسین فریدون روز یک‌شنبه 16 ژوئیه 2017 از سوی نهادهای امنیتی ایران بازداشت شد. غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه ایران، دلیل این بازداشت را "مسائل مالی" عنوان کرد.

پیش از این محسنی‌اژه‌ای گفته بود که فریدون به خاطر ناتوانی در تودیع قرار تامین صادره به زندان معرفی شد.

نام حسین فریدون در پرونده‌های فساد مالی متعددی مطرح شده است. او متهم است که از بابک زنجانی، 5 میلیارد تومان دریافت کرده است.

در یک مورد دیگر گفته می‌شود که شب دوست مالامیری، یکی از معروفترین بدهکاران بانکی ایران، خانه‌ای به مبلغ 16 میلیارد تومان در محله تجریش تهران به نام آذر غفوری، همسر حسین فریدون خریده و به او هدیه کرده است. نقش او در تعیین روسای بانک‌های مختلف نیز پیش از این بارها جنجال آفرید. او متهم است که برای انتخاب علی صدقی سرخه‌ای به عنوان رئیس بانک رفاه اعمال فشار کرد. علی صدقی به دلیل افشای فیش حقوقی که نشان می‌داد ماهانه بین 180 تا 230 میلیون تومان حقوق می‌گرفته از سمت خود برکنار شد. علی صدقی، به همراه حسین فریدون در سال 1390، یک صرافی تحت عنوان « شرکت تضامنی صدقی و شرکا» تاسیس کرد؛ صرافی که متهم است در دوران اوج تحریم، با استفاده از رانت‌های مختلف به خرید و فروش ارز و کسب میلیاردها تومان سود متهم است.