.
.
.

هشتمین افسر «كلاه سبز» ارتش ایران در سوریه كشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخی رسانه‌ها از کشته شدن ستوان سوم مهدی جودی ثانی عضو تیپ 377 توپخانه‌ نیروی زمینی ارتش ایران، از افسران مشهور به «كلاه سبز» در استان حلب واقع در شمال سوریه خبر می‌دهند.

او پس از صادق شیبک، حسین همتی، مجتبی ذوالفقارنسب، محسن قوطاسلو، مجتبی یداللهی، مرتضی زرهرند و محمد مرادی هشتمین افسر کشته‌ شده ارتش ایران در سوریه به شمار می‌آید.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم» نزدیک به نهادهای امنیتی ایران به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، ستوان سوم سید مهدی جودی ثانی از افسران نیروی زمینی ارتش «در دفاع از حرم حضرت زینب» در حلب كشته شده است.

ایران به نیروها و شبه‌نظامیان اعزامی خود به جنگ سوریه برای دفاع از نظام این کشور، «مدافعان حرم» می‌گوید.

مهدی جودی ثانی در تیپ 377 نیروی زمینی ارتش در قوچان و در رسته توپخانه خدمت می‌کرد که صبح روز سه‌شنبه 11 ژوئیه در حلب سوریه كشته شده است.

على خامنه‌اى رهبر نظام ايران در ماه ژانويه گذشته با جمعی از خانوادههای 7 تن از كشته شدگان نيروهاى تكاور ارتش ايران در سوريه در جنگ دفاع از رژيم بشار اسد، دیدار کرده بود.

خامنه اى در اظهارات خود در اين جلسه درباره مداخله نظامى ايران در سوريه گفته بود «اگر جلوی فتنه گران در سوریه گرفته نم‌یشد باید در تهران، خراسان و اصفهان جلوی آنها را می‌گرفتیم».

طبق آمارهاى غير رسمى تا كنون بيش از 3000 نظامى ايرانى در جريان مشاركت در سركوب اعتراضات مردم سوريه و درگیری با مخالفان مسلح نظام این کشور، کشته شده‌اند.

پیشتر ، خبرگزاری «تسنیم» از محمدعلی شهیدی محلاتی رییس « بنیاد شهید انقلاب اسلامی» نقل كرده يود که تعداد کشته‌شدگان نیروهای ایرانی در سوریه از مرز 1000 تن فراتر رفته است. اما عین‌الله تبریزی، جانشین سابق فرمانده سپاه مازندران، پس از آن از مرگ دستکم 1200 نظامى ایران در درگیری‌های چهار سال اخیر سوریه خبر داد.

تناقض اعداد و ارقام و آمارهاى ارائه شده از سوى مسئولان حكومتى ايران نشان مى دهد تعداد واقعى کشته‌شدگان نيروهاى سپاه پاسداران و ارتش ايران به همراه شبه نظاميان فرقه گرای «فاطمیون» و «زینبیون» متشکل از نیروهای افغانستانی و پاکستانی كه به فرماندهى افسران سپاه قدس در خط مقدم با درگيريها با مخالفان سورى كشته شده‌اند، بسيار بيشتر از آمار اعلام شده است.