فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سپاه پاسداران مواضع احزاب اپوزیسیون کُرد ایرانی را در کردستان عراق توپ‌باران کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  رسانه‌های کردستان و شماری از احزاب اپوزیسیون کُرد نظام ایران اعلام کردند که سپاه پاسداران جمهوری اسلامی دوشنبه 3 ژوئیه مواضع نیروهای اپوزیسیون کُرد در مناطق مرزی کردستان عراق را هدف حملات توپخانه‌ای قرار داد.

  خبرگزاری کردپا در همین زمینه نوشت که دوشنبه سپاه پاسداران مناطق مرزی اقلیم کردستان عراق را توپ باران کرد.

  حساب توییتری حزب دموکرات کردستان ایران با انتشار عکس‌هایی از انتقال خودروهای زرهی و ادوات نظامی به مناطق مرزی با عراق توسط سپاه پاسداران، را نشانه آمادگی نیروهای سپاه پاسدارن برای یک حمله گسترده دانست.

  حزب کومله به رهبری عبدالله مهتدی هم با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان حملات دوشنبه، بیش از صد گلوله توپ شلیک شده اما تمام پیشمرگه‌ها و اعضای این گروه در مناطق درگیری سالم‌اند. این حزب در بیانیه خود روستاییان و محیط زیست را قربانی اصلی حمله نیروهای نظامی ایران به این منطقه دانست.

  یک روز پیش از این حملات، رسانه‌های ایران از کشته شدن یک سرباز مرزبانی این کشور در جریان درگیری با کسانی که «اشرار مسلح» نامیده بودند، خبر داده بودند. در ماه‌های گذشته درگیری میان نظامیان ایران و احزاب دموکرات و کومله کردستان ایران پس از چند سال آرامش، از سر گرفته شد.

  سپاه پاسداران سال گذشته چند مرتبه مناطق مرزی کردستان عراق را به توپ بسه بود.

  شایان ذکر است که احزاب اپوزیسیون کُرد ایرانی، مقرهای خود را در کردستان عراق برپاه کرده‌اند.

  این نخستین حمله توپخانه‌ای ایران به کردستان عراق از زمان اعلام تاریخ برگزارش همه پرسی این اقلیم است. مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق، تاریخ 25 سپتامبر را زمان برگزاری همه‌پرسی استقلال اعلام کرده است. ایران مخالف برگزاری این همه‌پرسی است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران