.
.
.

سپاه پاسداران: مواضع داعش در سوریه را باموشک‌های شلیک شده از ایران هدف قرار دادیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روابط عمومی سپاه پاسداران ایران شامگاه یکشنبه 18 ژوئن در بیانیه‌ای اعلام کرد این که نیروی موشکی این نهاد نظامی، مواضع گروه داعش در سوریه را هدف حملات موشکی قرار داد.

بنا بر این بیانیه، این حمله به تلافی حملات مسلحانه اخیر به ساختمان پارلمان و مزار آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی است که دستکم 17 کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشت؛ حملاتی که گروه داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت؛ حملاتی که همچنان ابهام‌ها و سوالات زیادی درباره آن مطرح است.

استان دیرالزور سوریه تقریبا به طور کامل در تصرف گروه داعش قرار داد و تنها بخش‌های کوچکی از آن در کنترل دولت سوریه است. بیانیه سپاه پاسداران، نوشته است که «مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست های تکفیری در منطقه دیرالزور در شرق سوریه» هدف حمله قرار گرفت.

بنا بر این بیانیه، موشک‌ها از پایگاه‌های هوا فضای سپاه پاسداران در استان‌های کرمانشاه و کردستان واقع در غرب و شمال غرب ایران شلیک شد. فیلم‌هایی ویدیویی هم در این باره در شبکه‌های اجتماعی ایرانی منتشر شده است.

هنوز هیچ منبع مستقلی گزارشی از تلفات احتمالی این حمله موشکی منتشر کرده اما سپاه پاسداران مدعی است که تلفات سنگینی به گروه هدف وارد آمده است.

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران گزارش داد که این حمله به وسیله «شش موشک میان‌برد» صورت گرفته است. این نخستین بار است که سپاه پاسداران از موشک‌های میان‌برد خود برای حملات برون مرزی استفاده می‌کند.