.
.
.

کشته شدن یک مامور اطلاعات ایران و 2 عضو "انصار الفرقان" در چابهار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های ایران گزارش دادن که روز چهارشنبه 15 ماه جاری میان نیروی انتظامی این کشور با گروه مسلح «انصار الفرقان» در بندر چابهار در جنوب استان سیستان و بلوچستان دو نفر از اعضای این گروه و یک مامور وزارت اطلاعات کشته و 5 نفر دیگر دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش‌ها درگیری مسلحانه با «انصار الفرقان» با همکاری وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا)، محمود علوی وزیر اطلاعات ایران در مراسم ضیافت افطار کانون حرفه‌ای رسانه، چهارشنبه شب از انهدام «دو تیم تروریستی» در چابهار و کردستان خبر داد و گفت در جریان انهدام یکی از تیم‌ها در چابهار پنج نفر بازداشت و دو نفر کشته شدند.

علوی همچنین اعلام کرد که اعضای این گروه که نام آن را اعلام نکرد، اهداف عملیاتی داشتند و قصد اقدام نظامی در یک پادگان را داشتند وی کشته شدن یکی از ماموران وزارت اطلاعات در این درگیری‌ها را تایید کرد.

وی در ادامه سخنان خود از شناسایی و انهدام یک گروه که در کردستان که آن را «تیم تروریستی» نامید خبر داد، اما مشخصا از هیچکدام از گروه‌های کرد نام نبرد.

گروه «انصار الفرقان» هنوز در باره این درگیری بیانیه‌ای صادر نکرده است.

این گروه سنی بلوچ که به شکل مسلحانه با جمهوری اسلامی مبارزه می‌کند، با ادغام دو گروه حرکت انصار ایران و حزب الفرقان در سال 2013 تشکیل شد و رهبری این گروه را شخصی به نام عبدالجلیل به عهده دارد.