فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو.. واکنش ظریف به نماینده‌ای که او را متهم به موافقت با تحویل قاسم سلیمانی به آمریکا کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که از محمود نبویان نماینده اصولگرای مجلس به دلیل متهم کردنش به مذاکره با آمریکایی‌ها بر سر تحویل دادن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران، شکایت می‌کند.

  در ویدیویی که چهارشنبه 31 مه در رسانه‌ها منتشر شده، ظریف تاکید می‌کند که سخنان نبویان، «اتهام ناورا» بوده و برای او و همکارانش در وزارت امور خارجه، «گران» تمام شده است.

  ظریف با اشاره به علاقه و رابطه «بسیار خوبش» با قاسم سلیمانی، تاکید می‌کند که سخنان نبویان، نه تنها اتهام زنی به او بلکه نظام جمهوری اسلامی است. او از این نماینده اصولگرای مجلس خواست از سخنانی که ایراد کرده، عذر خواهی و «توبه» کند.

  سه شنبه نیز بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در ارتباط با اخبار منتشر شده مبنی بر اتهام‌زنی نبویان به دستگاه دیپلماسی کشور مبنی بر اینکه ظریف با آمریکایی‌ها توافق کرده که در صورت کاهش تحریم‌ها، قاسم سلیمانی را به آمریکایی‌ها تحویل می‌دهد، تاکید کرد: «من نمی‌دانم این شخص کیست که چنین حرفی را مطرح کرده است و اگر این سخنان واقعیت داشته باشد و چنین حرف‌هایی از سوی این فرد مطرح شده باشد حتما وزارت خارجه اقدام قضایی می‌کند و کار را با تمام توان و جدیت پیگیری می‌کند.

  محمود نبویان اخیرا در یک سخنرانی گفته است که ایران هسته‌ای‌اش را داد تا رابطه بانکی برقرار شود، اما رابطه بانکی برقرار نشده است و یک سال و نیم است که آنها اجرا نمی‌کنند و برای برقراری رابطه بانکی یک شرط جدید گذاشته‌اند و گفته‌اند به شرطی رابطه بانکی را برقرار می‌کنیم که حاج قاسم سلیمانی را به ما تحویل دهید و رفته‌اند تعهد این کار را به آمریکا داده‌اند و برگشته‌اند، به خدا قسم.

  تبلیغات