فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عبدالرضا داوری از فعالان نزدیک به احمدی نژاد بازداشت شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  عبدالرضا داوری از فعالان رسانه‌ای نزدیک به محمود احمدی نژاد، چهارشنبه 31 مه (10 خرداد) رئیس جمهوری پیشین ایران، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

  کانال عبدالرضا داوری در شبکه اجتماعی تلگرام، خبر بازداشت او را تایید کرد.

  درباره دلایل بازداشت، خبرهای متفاوتی منتشر شده است. کانال داوری در تلگرام در این باره نوشت: «عبدالرضا داوری به بهانه سه فقره کامنت که افراد ناشناس در صفحه فیسبوک منتسب به وی گذاشته بودند، شهریورماه 94 در شعبه 15 دادگاه انقلاب و توسط قاضی صلواتی به اتهام توهین به مقام معظم هبری به شش سال و نیم حبس محکوم شد».

  در ادامه این نوشته آمده است : «پس از اعتراض به این حکم، پرونده در شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی زرگر مطرح و در این مرحله عبدالرضا داوری به سه سال حبس محکوم گردید. محکومیت عبدالرضا داوری در شرایطی صورت گرفته که بر اساس بررسی کارشناسی پلیس فتا، مرکز سایبری سپاه و مرکز انفورماتیک قوه قضائیه، در خصوص موارد ادعایی هیچ اتهامی متوجه عبدالرضا داوری نبوده است».

  داوری پرونده دیگری هم دارد. او در مرداد 1393 در صفحه فیس بوک خود اتهاماتی را به علی اکبر ناطق نوری رئیس وقت دفتر بازرسی بیت رهبری ایران و برخی اعضای خانواده وی منتسب کرد که با شکایت ناطق نوری مواجه شد. شعبه 15 دادگاه انقلاب پس از رسیدگی به پرونده متهم را به 3 سال حبس محکوم کرد. پیرو ابلاغ حکم، داوری در نامه‌ای به ناطق نوری از وی طلب حلالیت و رضایت و بخشش کرد که با پاسخ مثبت ناطق نوری مواجه شد. داوری ادعا کرده که مطالب مندرج بعد از هک شدن صفحه فیس بوک وی انتشاریافته که دادگاه این ادعای نامبرده را مردود دانسته است.

  داوری خرداد 1387 به عنوان مدیرکل پژوهش و جانشین معاون خبر و در تیر 1388 به عنوان قائم مقام مدیرعامل و معاون خبر خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) منصوب شد. در این دوره احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران بود. او از مهر 1391 تا اردیبهشت 1392 مشاور وزیر کشور و رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش این وزارتخانه بود.

  داوری در سال‌های پایان دولت احمدی نژاد ریاست صندوق بازنشستگی صنایع مس کشور را برعهده داشت.

  داوری عضو هیئت علمی پژوهشی دانشگاه تهران و جهاد دانشگاهی بود که 1 بهمن 1392 حکم اخراجش به وی ابلاغ شد و ظاهراً در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی عنوان شده که اخراجش به علت فعالیت‌های سیاسی بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران