فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • میرسلیم با رد درخواست حزب موتلفه، انصراف خود را تکذیب کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  به دنبال انتشار بیانیه حزب مؤتلفه اسلامی در آن اعلام کرده که با انصراف از نامزدی مصطفی میرسلیم، نامزد خود در انتخابات ریاست جمهوری، از ابراهیم رئیسی حمایت می‌کند، مصطفی میرسلیم طی بیانیه ضمن رد درخواست موتلفه انصراف خود از کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری را تکذیب کرد.

  به گزارش خبرگزاری ایسنا، حزب مؤتلفه اسلامی، که پشتیبان و معرفی کننده مصطفی میرسلیم بود، شامگاه چهارشنبه در بیانیه‌ای با اعلام «انصراف از نامزدی مصطفی میرسلیم»، تأکید کرد که میرسلیم را به عنوان «نامزد اصلح» معرفی کرده بود، اما با هدف «وحدت جبهه متحد ملت» و «براساس مشورت با بزرگان و علما» این تصمیم را گرفته است.

  از سوی دیگر مصطفی میرسلیم در بیانیه‌ای اعلام کرد:«این جانب انصراف نداده‌ام و کلیه بیانیه‌های مبنی بر انصراف را تکذیب می‌کنم».

  وی در بیانه خود افزود:«از همه علاقه‌مندان، دوستان و همراهان دعوت می‌کنم بدون توجه به این شایعات که حتی به نام حزب صادر می‌شود، اعتنا نکنند و با اطمینان به پای صندوق‌های رأی حاضر شوند».

  مصطفی میرسلیم در مناظرات تلویزیونی خود در روزهای اخیر تبلیغات انتخاباتی از دولت حسن روحانی به شدت انقاد کرد.

  محمدباقر قالیباف یکی دیگر از نامزدهای اصولگرا در روزهای گذشته به نفع ابراهیم رئیسی، از کاندیداتوری خود انصراف داد.

  گفتنی است که علاوه بر حزب موتلفه اسلامی، جبهه پیروان خط امام و رهبری، ائتلافی از 17 گروه سیاسی اصولگرا که جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، جامعه روحانیت مبارز از جمله آنهاست از ابراهیم رئیسی در انتخابات حمایت کرده بود.

  از سوی دیگر اسحاق جهانگیری نماینده اصلاح طلب به نفع حسن روحانی انصراف داده بودند. همچنین میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی رهبران جنبش سبز، محمد خاتمی رئیس‌جمهوری اسبق ایران و گروه‌های اصلاح طلب از حسن روحانی حمایت کرده‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران