فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • كشته شدن یک شهروند عرب اهوازى به دست نيروهاى امنيتى ایران

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع خبری فعالان حقوق بشری در اهواز، از کشته شدن یکی از شهروندان عرب اهوزی به دست نیروهای وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در منطقه ملاشیه در حومه شهر اهواز خبر دادند.

  به گزارش العربیه به نقل از یکی از فعالان و مدافعان حقوق بشر اهوازی، نيروهاى سپاه و اطلاعات نيروى انتظامى غروب روز چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 برابر با 17 ماه مه راه هاى ورودى و خروجى منطقه ملاشيه در حومه غربى شهر اهواز را محاصره و به چند منزل در خيابان 16 منطقه ملاشيه هجوم كرده است.

  پس از هجوم نیروهای وزارت اطلاعات و درگیری با شماری از شهروندان منطقه ملاشيه «عدنان حردانى 29 ساله» در اثر تيراندازى نيروهاى امنيتى كشته و يک شخص ديگر مجروح شده است . تا كنون از هويت شخص مجروح اطلاعى در دست نيست اما گفته مى شود توانسته از منطقه ملاشيه خارج شود.

  طبق گزارش، هجوم نیروهای اطلاعات به ملاشیه به بهانه دستگیری عاملان حمله به کلانتری اهواز درحالی صورت می گیرد که فرمانده سپاه ولیعصر اهواز سردار شاهوارپور روز سه شنبه 26 ارديبهشت و دقیقا 48 ساعت بعد از هجوم به كلانترى 22 كوى مجاهد شهر اهواز،از دستگیری مهاجمان به کلانتری 22 اهواز که در حال خروج از کشور بودند، خبر داده بود.

  شايان ذكر است كه روز سه شنبه 26 ارديبهشت چند نفر در منطقه قصبه در 52 کیلومتری جنوب شهر عبادان (آبادان) و در حدود 300 متری خاک عراق توسط نيروهاى امنيتى دستگير شده‌اند اما از هويت آنها اطلاعى در دست نيست.

  طبق گفته بستگان عدنان حردانى، او هيچ ارتباطى با حمله به كلانترى نداشته و تا كنون خانواده او از دليل هجوم نيروهاى امنيتى و انگيزه كشته شدن فرزندشان اطلاعى ندارند.

  هجوم نيروهاى امنيتى به منطقه ملاشيه يک روز بعد از خبر إعلام دستگيرى عاملان هجوم به كلانترى 22 مى باشد همچنين وزارت اطلاعات تا كنون نسبت به اين موضوع هيچگونه واكنشى نشان نداده است.

  هجوم روز 27 ارديبهشت نيروهاى امنيتى به ملاشيه ، يادآور وقائع 1384 مى باشد كه نيروهاى اطلاعاتى وانتظامى بعد از بمب گذارى هاى فرماندارى و سازمان برنامه وبودجه در بهمن 1384 با حمله به چندين نقطه شهر ده ها تن از فعالان عرب را دستگير و بعد از شكنجه و بازداشت متوجه شدند كه عاملان آن حوادث افراد ديگرى بودند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران