.
.
.

آمریکا تحریم‌های ایران را به دلیل برنامه موشکی تشدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خزانه‌داری آمریکا چهارشنبه 17 مه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو تن از مسئولان دفاعی ایران و یک شرکت ایرانی و یک شبکه چینی را به خاطر پشتیبانی‌شان از برنامه موشک‌های بالستیک ایران تحریم کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مسئولان ایرانی تحریم شده عبارتند از مرتضی فراستپور و رحیم احمدی. فراستپور هماهنگ کننده عملیات تحویل مواد منفجره و تجهیزاتی دیگر به نظام سوریه بود. اما احمدی مدیریت مجموعه صنعتی «شهید باقری» است که مسئولیت برنامه موشک‌های بالستیک ایران را بر عهده دارد.

خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی ایران هم گزارش داده است که روان رانلینگ، شهروند چینی، از جمله تحریم شدگان در ارتباط با برنامه موشکی ایران است.

این خبرگزاری ایرانی نوشته است که چهار شرکت (یک شرکت ایرانی و سه شرکت چینی) در این رابطه تحریم شده‌اند که عبارتند از: « متین صنعت نیک اندیشان، شانگهای گنگ کوان ترید، شانگهای نورث بیگینز و شانگهای نورث ترنسوی».

این تحریم‌ها در حالی اعمال می‌شود که دولت دونالد ترامپ چهارشنبه اعلام کرده بود تعلیق تحریم‌های مرتبط با توافق هسته‌ای ایران را تمدید می‌کند.

توافق هسته‌ای ژوئیه 2015 میان ایران و گروه 1+5 (آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان) منعقد شد. برپایه این توافق در قبال محدود شدن برنامه اتمی ایران، تحریم‌هایی که به خاطر این برنامه علیه این کشور اعمال شده، به مرور لغو می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم