فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • كشته شدن 2 مأمور انتظامى در اهواز در حمله افرادی مسلح

  منبع: دبی.العربیه.نت فارسی

  خبرگزاری‌هاى رسمى ايران گزارش داده‌اند كه يک گروه مسلح بامداد دوشنبه 15 مه به کلانتری 22 کوی مجاهد اهواز، حمله كرده و پس از درگيرى با مأموران 2 افسر از نیروهای انتظامی را به قتل رساندند.

  سرهنگ على قاسم پور، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان، در مصاحبه‌اى با خبرگزارى دولتى ايران «ايرنا»، كشته شدن 2 افسر نيروى انتظامى كلانترى 22 اهواز در حمله مسلحانه افرادی ناشناس را تأييد كرده است.

  در همين راستا، خبرگزارى«ایلنا» گزارش داد، اين هجوم ساعت ۱:۰۵ بامداد امروز دوشنبه توسط افرادی که به سلاح گرم مسلح بوده‌اند، صورت گرفت.

  بنا به اين گزراش ، گروه مسلح با حمله به نگهبان کلانتری ۲۲ مجاهد اهواز او را مجروح و وارد کلانتری شدند. این افراد به محض ورود به داخل مقر انتظامی اقدام به تیراندازی به سمت ماموران کردند.

  افراد مسلح پس از به رگبار بستن ماموران انتظامی با تهدید از محل متواری شدند كه در این درگیری گروهبان یکم عزیزالله بهمنی و ستوان سوم علی بخش حسنوند بر اثر اصابت گلوله کشته شدند .

  در این درگیری سرباز حسین آلبوبالد و گروهبان یکم مسلم یادگاری ، نيز مجروح شدند که برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

  از سوی دیگر شماری از فعالان عرب اهوازی در شبکه‌های اجتماعی، تصاویر ویدیویی از سه فرد مسلح نقابدار که خود را «گردان‌های بعث» می‌نامیدند، منتشر کردند. افراد مسلح در تصاویر ویدیویی اعلام کردند اعضای «ارتش آزادیبخش الاحواز» هستند. افراد مسلح تهدید کردند که علیه طهران دست به اقدامات نظامی خواهند زد».

  برغم اینکه اغلب فعالان اینترنتی عرب‌های اهوازی اظهارات این افراد مسلح را با هجوم روز دوشنبه به یکی از مراکز انتظامی در اهواز ربط داده‌اند، اما افراد مسلح در اظهارات خود هیچ نامی از موضوع حمله به پایگاه انتظامی در کوی مجاهد نبرده‌اند بلکه آنها اعلام کردند، از «حی الثوره» (کوی انقلاب) عملیات نظامی خود را آغاز کرده و این عملیات را تا تهران گسترش خواهند داد.

  این در حالی است که تاکنون هیچ یک از گروه‌های سیاسی یا تشکلات مسلح عرب‌های اهوازی‌ مسئولیت این عملیات را به عهده نگرفته‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران