فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • قالیباف به سود رئیسی از رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری انصراف داد

  منبع: دبی.العربیه.نت فارسی

  محمد باقر قالیباف نامزد اصولگرای انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، انصراف از رقابت‌های انتخاباتی و حمایت خود را از ابراهیم رئیسی دیگر نامزد انتخابات اعلام کرد.

  به نظر می‌رسد این اقدام قالیباف به منظور وحدت آرای اصولگرایان است به ویژه این‌که در نظر سنجی‌ها، حسن روحانی، پیشتار است.

  در مناظره‌های اخیر، قالیباف و ابراهیم رئیسی، هدف انتقاد شدید حسن روحانی قرار گرفتند.

  قالیباف در بیانیه اعلام انصراف خود با بیان این‌که به منظور ایجاد تغییر در کشور، پا به عرصه رقابت‌ها گذاشته، نوشت: «براى حفظ این آرمان بزرگ، از همه حامیان مردمى خویش در سراسر كشور مى‌خواهم، كه تمام ظرفیت و حمایت خود را براى موفقیتِ برادر ارجمندمان حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسى و به بار نشستن دولت كار و كرامت برای خدمت به مردم قرار دهند و از همه مردمی که در این مدت به تشکیل دولت مردم دل بسته بودند و از همه حامیان مردمی و یاران بی ادعایِ خودم، که بی هیچ چشمداشتی و با تمام وجود، در جهت تحقق آرمانهای انقلاب تلاش کرده اند، تشکر و قدردانی می کنم. انتظار ما و مردم بر این است كه این تصمیم، زمینه ساز آغاز دورانى جدید براى یك تحول اقتصادی باشد كه با قطع دست 4 درصدی ها از اقتصاد، منتج به ایجاد اشتغال جوانان برومند این سرزمین و حمایت از مستضعفین و محرومان در ایران سربلندمان گردد».

  قالیباف شهردار تهران است و ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی را بر عهده دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران