.
.
.

ويديو... حمله مردم گرسنه به مواد غذایی فاسد در ميناب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

كاربران شبكه‌هاى اجتماعى در ايران ويديويى را منتشر كرده‌اند كه نشان مى‌دهد یک کامیون حامل مواد فاسد برای دفن در میناب یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران مورد حمله شماری از مردم قرار گرفته و مواد را براى استفاده به غارت می‌برند.

ويديو نشان مى‌دهد كه لودری که برای دفن مواد غذایی فاسد در محل حاضر شده کنار می‌کشید تا مردم فقیر دسته دسته هجوم برده مواد غذایی فاسد را با خود ببرند.

در همین راستا پرویز پرستویی بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار گوشه‌هایی از فیلم این اتفاق در صفحه اینستاگرامش، ناراحتی خود را نسبت به این ماجرا نشان داد.

پرستویی نوشت: در شهر میناب مسئولان کالای قاچاق را بردن که معدوم کنند. مردم فقیر و گرسنه به آن حمله کردند."

اما برخلاف پرستویی که نوشته "مواد قاچاق"، باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صدا و سیمای ایران، این مواد را "مواد غذایی فاسد" ذکر کرده است.

در اسفند ماه گذشته، پرویز فتاح، رئیس "کمیته امداد امام خمینی" اعلام كرد ‌ با احتساب ۸۱۲ هزار تومان برای خط فقر، حدود ۱۱ میلیون نفر در ایران زیر این خط زندگی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز فتاح گفته است: "تعریف خط فقر به تعیین شاخص از سوی افراد مختلف بستگی دارد، به طور مثال با تعیین حداقل حقوق ٨١٢ هزار تومانی ، ١١ میلیون نفر فقیر را شامل می شود و با تغییر این مبلغ تعداد فقرا نیز تغییر می‌کند."