.
.
.

ویدیو.. بارش باران نمایشگاه کتاب تهران را غرق کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بارش باران در ساعات پایانی جمعه 5 مه در سومین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بسیاری از سالن‌های مجموعه شهر آفتاب را که توسط شهرداری تهران ساخته شده است، به یک دریاچه تبدیل کرد.

به گزارش رسانه‌های ایران، بارش شدید باران در عصر در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، باعث بروز مشکل و اختلال‌ در کار سالن‌ها و ورود آب به داخل غرفه‌ها شد.

بارش باران همچنین باعث ورود آب به سالن ملل و به ویژه غرفه ایتالیا که مهمان ویژه امسال نمایشگاه است، شد. این مشکل تا حدی جدی بود که غرفه ایتالیا تعطیل شد.

این اتفاق در حالی رخ داد که سال گذشته نیز از همین نقطه باران به غرفه کشور روسیه نفوذ کرده بود و مسئولان شهرداری قول داده بودند، این مشکل را برای امسال برطرف کنند. اما بارش شدید باران در عصر امروز نشان داد که سازه سالن‌های شهر آفتاب برخلاف تعهد شهرداری تهران، به هیچ وجه در برابر یک رگبار هم ایمن و آماده نیست.

علاوه بر ورود آب باران به سالن‌ها، هجوم بازدیدکنندگان که برای فرار از رگبار بهاری به فضای سرپوشیده پناه آورده بودند، باعث از کار افتادگی غرفه‌ها شد و خساراتی هم به ناشران سالن‌های کودک و نوجوان، آموزشی، خارجی و دیجیتال زد.

استقبال مردم از نمایشگاه کتاب تهران در روز جمعه بسیار بیشتر از روزهای گذشته بود که بارش باران شدید باعث شد جمعیت انبوهی در فضای بین غرفه‌ها و راهروها متراکم شود و امور را مختل سازد.