.
.
.

ویدیو.. در انفجار معدنی در استان گلستان ده‌ها کارگر کشته، زخمی و محبوس شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انفجار در معدن زغال سنگ زمستان یورت شمال غربی در استان گلستان که چهارشنبه 3 مه روی داد، باعث گرفتاری شماری از کارگران در این واحد معدنی بر اثر ریزش تونل معدن گرفتار شد. تا لحظه نوشتن این گزارش، عملیات امداد برای نجات آنها ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، درپی وقوع انفجار در معدن زغال سنگ زمستان یورت شمال غربی، شماری از کارگران این واحد معدنی براثر ریزش تونل معدن گرفتار شدند که در حال حاضر عملیات امداد برای نجات آنها ادامه دارد.

بنا بر این گزارش، شاهین فتحی معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر ایران در ارتباط با آخرین جزئیات حادثه معدن زمستان یورت غربی گفت: تعداد حادثه‌دیدگان احتمالی 67 نفر است که تاکنون 27 نفر توسط اورژانس و هلال احمر به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

وی افزود: «بنابر گفته کارگران، حدود 40 کارگر در زیر تونل محبوس شده‌اند».

فتحی با بیان اینکه تیم‌های امداد از سراسر کشور به منطقه اعزام شده‌اند؛ گفت:«انتقال سیستم‌های تنفسی آتش‌نشانی با بالگرد هلال احمر گرگان به منطقه انجام شده است».

وی در عین حال از اعزام 62 تن در قالب 17 تیم عملیاتی از پایگاه‌های شعب استان گلستان، اعزام 2 قلاده سگ جستجو، اعزام 11 دستگاه آمبولانس و 6 دستگاه خودروی کمکدار و اعزام 2 تیم واکنش سریع از خراسان شمالی و یک تیم از سمنان خبر داد.