.
.
.

مشاور روحانی: کاندیداها باید مثل سگ از مجری مناظرات بترسند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسام‌الدین آشنا، مشاور رسانه‌ای حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران خواستار اداره مناظرات انتخابات توسط کسی شد که کاندیداها مثل سگ از او بترسند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسام‌الدین آشنا، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری ایران در سخنانی که در دانشکده صداوسیما ابراز کرده، خواستار حضور کسی به عنوان مجری مناظره‌های انتخاباتی شده است که کاندیداها مثل سگ از او بترسند.

حسام‌الدین آشنا در جلسه‌ای که خبرگزاری تسنیم فایل صوتی آن را منتشر کرده است، با تاکید بر لزوم حضور یک مجری با سابقه و با تجربه در مناظرات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، گفت: « اگر ما اجازه ندادیم در چهار سال، در چهل سال مجریانی تربیت بشن که تک‌تک کاندیداها از اونها مثل سگ بترسند و بدانند که اگر حرف بی‌ربط بزنند او مجری قبلا نشان داده که با افراد چکار می‌کنه. اگر ما این رو تربیت نکردیم اون وقت اون آقای کاندید نه اینکه برای مجری احترام قائل نیست، اون داره سازمان صدا و سیما رو دور میزنه، اون داره ستاد انتخابات کشور رو دور می‌زنه.»

پس از تذکر یکی از افراد حاضر در جلسه، آشنا توضیح داد : « نگفتم که سگ چه کسی است»

مشاور رسانه‌ای حسن روحانی همچنین خواستار اعلام سوالات مناظرات قبل از برگزاری آنها بود. او خطاب به صدا و سیما گفت: «سوالات بسیار مهم است. آیا اصولا کار ما مچ بگیریم و حاضر جوابی آنها را بسنجیم؟ شما کی چنین وظایفی به شما داد؟ کی به شما اجازه داد که ببینید هوش تصویری اینها چه جوریه؟ ما نمی‌توانیم بدون رضایت آگاهانه کسانی که می‌خوان مناظره کنن با همدیگه یا پاسخ بدن به سوالات، سوال طرح کنیم براشون. چه اشکالی داره ما اول سوالاتمون رو اعلام کنیم عمومی، بگیم این چهارتا سوال در حوزه اقتصاد مطرح میشه. این چهارتا سوال رو از کجا بیاریم؟ از اتاق فکر خودمون بیاریم؟ کی گفته شما در صدا و سیما، چهار نفر دور هم بشینید حق دارید سوال ملی طرح کنید؟»

مناظره‌های دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران به طور مشترک در سه بخش اقتصادی، اجتماعی و اقتصادی و سیاسی در روزهای 8، 15 و 22 اردیبهشت با حضور همه کاندیداها برگزار و از صدا و سیمای ایران به طور زنده پخش می‌شود.