.
.
.

نماینده مجلس ایران: برجام فرزند ناقص‌الخلقه‌ای است که پدرش اوباما و مادرش روحانی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مجتبی ذالنور نماینده قم و رئیس کمیته هسته‌ای مجلس ایران، توافق هسته‌ای ایران و غرب را فرزند دورگه ناقص ‌الخلقه‌ای توصیف کرده که حاصل رابطه باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا و حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران است.

به گزارش خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران، مجتبی ذالنور شنبه 15 آوریل 2017، به سخنان حسن روحانی، هنگام ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری که گفته بود «هوو هايی كه بارها به قصد كشتن نوزاد برجام تصميم گرفته بودند نمي توانند سرپرست خوبي براي اين فرزند باشند». اشاره کرد و گفت: « حتما می‌دانید که اولا هیچ فرزندی در تاریخ (‌به استثناء حضرت مسیح) بدون پدر متولد نشده است؛‌ دوما می‌دانید که "هوو " برای پدر و مرد بی ربط وبی معنی است و صرفا برای "زن " هوو مطرح است. سوما اگر آن‌گونه که گفته‌اید مادر واقعی بر جام شما باشید پدر این موجود دو رگه ناقص الخلقه، کسی جز آقای اوباما نمی تواند باشد».

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس ایران در ادامه افزود: «اگر بتوانید اثبات کنید که این فرزند حرام زاده نیست و محصول یک پیوند مشروع است، توجه به نکاتی خالی از لطف نیست. یکی از این موارد این است که، این نوزاد دورگه ناقص الخلقه، به‌قدری به والدین خود شباهت دارد که حتی بدون هیچ آزمایش ژنتیکی و تست DNA نسب او اثبات شده است و هیچ "هووئی" نمی تواند مدعی او شود. به نوزاد برجام با داشتن چنین مادر مراقب و مهربان و چنان پدر قلدر و قلچماقی هیچ کس قادر نیست آسیبی وارد نماید چه رسد به کشتن او».

ذوالنور رئیس‌جمهوری ایران را به زنی تشبیه کرد که «هنگام اجرای عقد ازدواج هیچگونه مهریه یا شرط ضمن عقدی تعیین نکرده» و گفت: «تاکنون تنها کسی که نوزاد عزیز شما بر جام را تهدید به مرگ کرده است پدر این نوزاد آقای اوباما با تمدید و وضع تحریم‌های جدید و ناپدری خشن آن یعنی آقای ترامپ بوده‌اند. مشکل اصلی که ممکن است مرگ این نوزاد را رغم بزند این است که متاسفانه مادر او هنگام اجرای عقد ازدواج هیچگونه مهریه ای و یا شرط ضمن عقدی تعیین نکرده که تضمین استمرار زندگی خود و " نوزاد دلبندش برجام " باشد بلکه عزت، غیره و دست آورد چندین ساله قبیله، طایفه و خانواده خود را به خاطر عشق یک سویه به داماد، فروخته و شروط سنگین ضمن عقد آنان را هم پذیرفته است. مادر این نوزاد امروز مجبور است نامهربانی‌ها، تندی‌ها ، تحقیرها، فحاشی‌ها، کتک‌ها و زورگویی‌های آن شوهر و دارو دسته و هم‌پیمانانش را تحمل کند، بسوزد و بسازد و همانگونه که با چادر سفید رفته با کفن سفید برگردد. این نوزاد ناقص‌الخلقه دورگه محصول یک ازدواج موقتی و صیغه ای است که ناپدری خشن یعنی آقای ترامپ حاضر به پذیرش او و مادرش نیست و مرتب آنها را یا تهدید به مرگ می‌کند و یا در منگنه مرگ تدریجی قرار می‌دهد».

حسن روحانی هنگام ثبت‌نام برای انتخابات ریاست‌جمهوری، گفته بود: «هووهایی که بارها به قصد کشتن این فرزند یعنی برجام تصمیم گرفته بودند، نمی‌توانند سرپرست خوبی برای آن باشند. بلکه همان‌هایی که تمام تلاش شبانه‌روزی خود را برای این توافق کردند باید مسیر را تا آخرین قدم ادامه دهند».

توافق هسته‌ای که «برنامه جامع اقدام مشترک»، یا همان «برجام» گفته می‌شود، توافقی است که در تاریخ 14 ژوئیه 2015 در وین، پایتخت اتریش میان ایران و گروه 5 بعلاوه یک امضاء شد. براساس این توافق که مذاکرات اولیه آن از نوامبر 2013 آغاز شده بود، ایران ذخایر غنی‌شده متوسط خود را پاکسازی کرده و ذخیره‌سازی اورانیوم را قطع می‌کند و همچنین تعداد سانتریفیوژهای خود را به دو سوم کاهش می‌دهد. ایران براساس توافق برجام ملزم شد به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه می‌دهد به طور منظم از تاسیسات و فعالیت‌های هسته‌ای ایران دیدار و بازرسی کنند. در مقابل، ایران از تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد، تحریم‌های اتحادیه اروپا و تحریم‌های ثانویه ایالات متحده آمریکا خارج خواهد شد.