.
.
.

محسنی‌اژه‌ای‌: پرونده «حمید بقایی» همچنان مفتوح است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه ایران می‌گوید پرونده حمید بقایی معاون محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران، همچنان مفتوح است.

این سخنان در حالی ایراد شده که بقایی برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش روی ایران ثبت‌نام کرده است. البته احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی دیگر معاون احمدی نژاد در دوره ریاست‌جمهوری هم ثبت‌نام کردند.

به نظر می‌رسد آن‌گونه که احمدی نژاد گفته، این ثبت‌نام‌ها به منظور حمایت از بقایی و اعلام انصراف در صورت تایید صلاحیت او است.

اما اکنون خبرگزاری ایسنا گزارش داده که محسنی اژه‌ای یکشنبه 16 آوریل در نشست خبری خود، در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه احمدی‌نژاد چندین بار در کنفرانس خبری اعلام کرد که حمید بقایی بی‌گناه اعلام شده و از او عذرخواهی شده است، آیا این امر صحت دارد؟ گفت:‌ «خیر، پرونده ایشان همچنان مفتوح است. هیچ وقت عذرخواهی نشده، این پرونده هنوز به دادگاه نرفته است؛ در نتیجه بی گناهی و با گناهی ‌اش اثبات نشده است»

محسنی اژه‌ای حدود دو سال پیش از بازداشت حمید بقایی خبر داده بود. چند ماه بعد اما، با تبدیل قرار بازداشت به کفالت،بقایی آزاد شد. دلیل این بازداشت تا کنون به طور رسمی اعلام نشده است.