.
.
.

آخرین اخبار سیل در شمال غرب ایران.. ده‌ها تن کشته یا مفقود شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در روزهای اخیر، سیل شدید در مناطق استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ایران جاری شده که ده‌ها قربانی برجای گذاشت.

این در حالی است که رسانه‌های ایران از ادامه بارش‌های شدید در استان خبر می‌دهند. به گزارش خبر آنلاین، آذربایجان غربی، ظهر یکشنبه 16 آوریل، شاهد موج جدید بارش‌ها در شهرهای مختلف استان به ویژه ارومیه بود که طی آن بارش چند دقیقه‌ای تگرگ عبور و مرور را در مرکز استان مختل کرد.

سازمان هواشناسی، وضعیت هوا در روزهای آینده را بارندگی همراه با رگبار و رعد و برق پیش بینی کرده که البته موج جدید بارندگی ضعیف‎تر از موج قبلی است که موجب سیل شده بود.

از روز پنجشنبه و به دلیل بارش باران، رودخانه‌ها در استان‌های شمال غربی ایران طغیان کرد به گونه‌ای که جاری شدن سیل و سیلاب در مناطق مختل، خسارت‌های قابل توجهی به بار آورد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، اسماعیل نجار شنبه 15 آوریل رئیس سازمان مدیریت بحران ایران از افزایش شمار مفقودشدگان و تعداد اجساد کشف شده در سیل شمال غرب کشور خبر داد.

اسماعیل نجار که در مناطق سیل‌زده حضور دارد در گفت‌وگو با ایسنا توضیح داد: »پیش از این تعداد مفقودشدگان در شهرستان آذرشهر 17 تن اعلام شده بود که ساعاتی قبل پنج مورد اعلام مفقودی دیگر نیز به این گزارش اضافه شد و تعداد مفقودی‌های سیل در این شهرستان به 22 تن رسید».

وی ادامه داد:‌ «همچنین در ادامه عملیات جستجوی نیروهای امدادی در آذرشهر اجساد شش جانباخته دیگر که گزارش مفقودیشان اعلام شده بود کشف شد و تعداد جانباختگان سیل در آذرشهر به 17 تن رسید».

رئیس سازمان مدیریت بحران ایران درباره عجب‌شیر هم گفت «تعداد مفقودشدگان در این شهر 20 تن است که 18 جسد کشف شده است».

نجار با اشاره به یک مورد فوتی در شهرستان اشنویه، یک مورد فوتی در شهرستان بانه و چهار مورد فوتی به علت رانش زمین در سقز، اظهارکرد: «در مجموع متاسفانه تاکنون 41 هموطن ما در حادثه سیل جان خود را از دست داده‌اند که مراتب همدردی خود را با خانواده‌های این عزیزان و مردم آذربایجان اعلام می‌کنیم. همچنین با احتساب پنج فردی که در آذرشهر گزارش مفقودیشان اعلام شده، در مجموع هفت تن نیز مفقود هستند که عملیات جستجو ادامه دارد».

بنا بر گزارش‌ها، در اثر طغیان آب رودخانه‌ها و سیل، راه‌های ارتباطی بسیاری از روستاها قطع شده است.