.
.
.

دادستان کل ایران احمدی نژاد را تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران، با اشاره به سخنان چند هفته پیش محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران در اهواز که گفته می‌شود در انتقاد از علی خامنه‌ای رهبر ایران بیان شده، گفت نوبت او هم خواهد رسید.

به گزارش خبرآنلاین، منتظری پنجشنبه 13 آوریل در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب استان یزد، گفت: « گاهی به ما می‌گویند فلان آقایی در خوزستان فلان حرف‌هایی را زده است، فلان جا حرف‌های دیگری زده، ما می‌گوییم نوبت آن‌ها هم می‌رسد و باید این دمل برسد تا به آن‌ها هم رسیدگی کنیم».

احمدی‌نژاد، مارس 2017 در اهواز در سخنانی که به نظر می‌آمد مخاطب او رهبر ایران یا رئیس‌جمهوری این کشور باشد، از توصیف «مستکبر و سلطان» برای مخاطب حرف‌های خود استفاده کرده و با مقایسه او و شاه، گفت: «بابا ملت انقلاب کرد که دیگه این آدم‌ها را نبینه».

پیش از این ‌خامنه‌ای در پاسخ به سخنان حسن روحانی درباره اینکه «نمی‌توان با زور و شلاق مردم را به بهشت برد» گفته بود: «گاهى شنیده می‌شود کسانى در گوشه‌ و کنار وقتى صحبت از هدایت و راهنمایى و بیان حقایق دینى و مانند اینها می‌شود، می‌گویند آقا، مگر ما موظفیم مردم را به بهشت برسانیم؟ ... خب بله! بله، همین است. فرق حاکم اسلامى با حکام دیگر در همین است: «حاکم اسلامى می‌خواهد کارى کند که مردم به بهشت برسند».

احمدی‌نژاد همچنین در سخنان خود که به نظر می‌رسد مقصود از آن‌ پاسخ به این حرف‌های رهبر ایران درباره بهشت و حاکم اسلامی باشد، گفت: «تو میشه یه دلیل بیاری که یکی بهتر از همه ملت میفهمی؟ تو کی هستی؟ میشه بگی از کجا تشریف آوردی؟ تو چه اختیاری داری رفتی اون بالا نشستی؟!»

رهبر ایران در 21 سپتامبر 2016 گفته بود: «دشمن می‌خواهد شرایط اقتصادی ایران را خراب کند تا مردم از نظام اسلامی دور شوند.» در همین‌باره نیز احمدی‌نژاد گفت: «97 درصد مردم جمع میشن چیزی رو می‌خوان. او میگه نه، چیز بدی است، اقتصاد رو خراب می‌کنه».

تشبیه احمدی‌نژاد به دمل چرکین، واکنش‌های اعتراضی نزدیکان او را برانگیخت. عبدالرضا داوری از نزدیکان احمدی‌نژاد با انتشار نامه‌ای به دادستان کل کشور، این اقدام او را کنشی تلافی‌جویانه دانسته و موضوع را به انتخاب نشدن منتظری به عنوان وزیر دادگستری در دوره احمدی‌نژاد دانسته است. در نامه داوری به دادستان آمده است: «کینه های بدریه و حنینیه در میان است و جنابعالی همچنان از عدم معرفی خود به عنوان وزیر دادگستری در دولت دهم مکدر هستید و ریشه توهین‌ها و اتهام‌زنی‌هایتان علیه رئیس جمهور سابق، از همین منبع تغذیه می‌شود.»