.
.
.

ویدیو.. حسن روحانی برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، جمعه 14 آوریل برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ثبت‌نام کرد.

تا کنون گمانه‌زنی‌هایی درباره ثبت‌نام روحانی مطرح شده بود به ویژه این‌که او به سوال‌های مطرح شده در این باره پاسخ نمی‌داد. اما سرانجام بعد از ظهر جمعه با حضور در وزارت کشور، به طور رسمی، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شد.

حسن روحانی بعد از ثبت نام در دوازهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران افزود: «همان‌هایی که تمام تلاش شبانه روزی خود را برای این توافق نهادند باید مسیر این توافق را تا آخرین قدم‌ها بردارند» .

وی ادامه داد: «خوشبختانه آنچه در سال 92 (2013) به مردم وعده داده بودم که سانتریفیوژ بچرخد تا چرخ اقتصاد بچرخد، چرخ اقتصاد ما از سالها پیش بهتر در حرکت است و دلیل آن رشد اقتصادی است که در سال گذشته داشتیم».

رئیس دولت یازدهم ایران ادامه داد: «خداوند بزرگ را سپاسگزارم که دوباره به این بنده حقیر توفیق داد که خودم را در معرض اعتماد ملت ایران قرار بدهم و اعلام آمادگی کنم که بار مسوولیت سنگین اجرایی کشور را در صورت قبول ملت ایران به عهده بگیرم».

روحانی تاکید کرد: «در سال 92 (2013) به مردم عزیز اعلام کردم که نجات اقتصاد ایران، احیای اخلاق و تعامل سازنده با جهان مهم است و امروز بسیار خوشحالم که در هر سه زمینه با حمایت و کمک مردم قدم های قابل توجهی برداشته شده است».

وی تصریح کرد: «در زمینه نجات اقتصاد ما از رکود تورمی فاصله گرفتیم. از رشد منهای 7 درسال گذشته به رشد بالای 7 رسیدیم و از تورم 40 درصد به تورم 7 درصد در اسفند سال گذشته رسیدیم».

رئیس جمهوری ایران خاطرنشان کرد: «اشتغال خالصی که کمتر از 10 هزارنفر قبل از دولت یازدهم بود، به اشتغال خالص 620 هزار رسیدیم، یک رکوردی برای 25 سال اقتصاد ایران بوده است. در زمینه اقتصادی پیشرفت های قابل توجهی داشتیم که در هفته آینده افتتاح بزرگترین سرمایه گذاری اقتصادی ایران را شاهد خواهیم بود».

شخصیت‌های سیاسی ثبت‌نام کننده برای نامزدی در انتخابات

روز جمعه شماری از شخصیت‌های سیاسی دیگر هم برای نامزدی در انتخابات ثبت‌نام کردند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مهدی کلهر مشاور رسانه‌ای دولت پیشین ایران به ریاست محمود احمدی نژاد، از اولین داوطلبان شناخته شده‌ای بود که برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور رفت.

وی در بدو ورود با بیان اینکه در هر صورت به قانون تمکین خواهد کرد، گفت: «برای کاندیاتوری در انتخابات با احمدی‌نژاد هماهنگ نکرده است».

او افزود: «من به صورت مستقل در انتخابات شرکت کرده‌ام و نامزد احمدی نژاد نیستم».

حسن نوروزی سخنگوی کمیسون قضایی مجلس شورای ایران نیز با حضور در ستاد انتخابات کشور برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو اعلام آمادگی و ثبت نام کرد. او مبارزه با فساد را اصلی‌ترین دلیل ثبت‌نام خود عنوان کرد.

هم‌چنین محسن غرویان مدرس حوزه علمیه قم جهت ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به ستاد انتخابات کشور رفت.
غرویان پس از ثبت نام در انتخابات اعلام کرد که حاضرم به نفع روحانی از کاندیداتوری کنار بروم .

مصطفی کواکبیان نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل حزب مردم‌سالاری با حضور در ستاد انتخابات کشور برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو اعلام آمادگی کرد.

مصطفی کواکبیان گفت: «بعید می دانم احمدی نژاد و بقایی تایید صلاحیت شوند اما با آمدن احمدی نژاد انگیزه ام تقویت شد که بیایم».

علیرضا زاکانی یکی از نامزدهای پنج نفره جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا)، ائتلاف اصلی اصولگرایان ایران برای انتخابات ریاست‌جمهوری هم بعد از ظهر روز جمعه برای اعلام داوطلبی کاندیداتوری ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.

زاکانی ضمن تأکید بر حضور خود تا پایان انتخابات گفت: «جمنا به هر جمع‌بندی برسد ان‌شاءالله همه باید با وحدت نظر آن را تأیید و دنبال کنیم».

و سرانجام، ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی هم جمعه برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، ثبت‌نام کرد.