.
.
.

روحانی: من وعده ندادم در 100 روز همه مشکلات را حل کنم

«مشکلات اقتصادی 100 سال دیگر هم حل نمی‌شود»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران وعده سابق خود مبنی بر حل مشکلات کشور در 100 روز را انکار کرده و با تاکید بر اینکه " من گفتم در پایان 100 روز اعلام می‌کنم، چکار کردم" گفت: « مشکلات اقتصادی 100 سال دیگر هم حل نمی‌شود».

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در نشست خبری که با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی، 10 آوریل 2017 در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، وعده سابق خود مبنی بر حل مشکلات کشور در 100 را انکار کرد و گفت: «کسی که می‌گفت مشکلات را یک شبه حل می‌کنم، یکی دیگر بود، نه من... مشکلات اقتصادی 100 سال دیگر هم حل نمی‌شود».

روحانی در این‌باره افزود: «یک دروغ بزرگی در برخی روزنامه‌ها و سایت‌ها پخش می‌شود که دروغ است. من کی گفتم مشکلات را صدروزه حل می‌کنم؟ من گفتم اگر در انتخابات موفق شوم، کارهایی که در صد روز حل کردم، اعلام می‌کنم. کسی که می‌گفت مشکلات را یک شبه حل می‌کنم، یکی دیگر بود، نه من»
او در ادامه گفت: «من حافظه‌ام کم نیست. من میدانم چه گفتم. من گفتم در پایان 100 روز اعلام می‌کنم، چکار کردم. مگر مشکلات در 100 روز حل می‌شود.کسی این را می‌گوید که عقل نداشته باشد. مشکلات اقتصادی 100 سال دیگر هم حل نمی‌شود.»

این انکار در حالی صورت می‌گیرد که روحانی در دوران تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری گفته بود: «در برنامه مدون من، علاوه بر برنامه برای حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی، سیاست‌داخلی، سیاست‌خارجی و امور فرهنگی، برنامه کوتاه مدت یک ماهه و 100 روزه وجود دارد. ما می‌توانیم در یک زمان کوتاه، تحول اقتصادی در کشور به وجود آوریم و در آن تحول اقتصادی بتوانیم با ایجاد یک دوره تنفس، به کارخانه‌ها و مراکز تولیدی که امروز مشکل دارند، مشکلات آنها را در آن مدت کوتاه حل و فصل کنیم. ما با یک تفاهم، بین بانک مرکزی و بانک‌های کارگشا، قادر هستیم آن همه اجناسی که در گمرکات ما انبار شده است، به سرعت به بازار برگردانیم. همه اینها در یک برنامه کوتاه مدت امکان‌پذیر است.»