.
.
.

احمدی‌نژاد به نمایندگی از بقایی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ثبت‌نام می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه فعالیت‌های رئیس‌جمهوری سابق ایران برای حمایت از حمید بقائی، محمود احمدی‌نژاد به نمایندگی از او، در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، حمید بقائی، معاون اجرائی ریاست‌جمهوری در زمان محمود احمدی‌نژاد، با ارسال نامه‌ای به ستاد انتخابات کشور، محمود احمدی‌نژاد و اسنفدیار رحیم‌مشائی را به عنوان نمایندگان تام‌الاختیار خود معرفی کرد. در نامه بقایی آمده است: «وفق ماده 55 قانون انتخابات ریاست جمهوری بدینوسیله جناب آقایان دکتر محمود احمدی نژاد و مهندس اسفندیار رحیم مشایی به عنوان نمایندگان تام الاختیار اینجانب جهت ثبت نام در انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری معرفی می‌شوند لطفا همکاری لازم را مبذول نمایید.»

پیش از این و به دستور رهبر ایران، محمود احمدی‌نژاد صراحتا از کاندیداتوری برای انتخابات ریاست‌جمهوری منع شده بود. آیت‌الله علی خامنه‌ای در سپتامبر 2016 در سخنرانی درس خارج فقه، درباره کاندیداتوری احمدی‌نژاد گفت: «یک آقایی آمد پیش من. من هم ملاحظه حال صلاح خود او و صلاح کشور به او گفتم در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتم هم شرکت نکنید گفتم صلاح نمی دانم. با ملاحظه حال مخاطب به آقایی توصیه می کنیم یک دوقطبی در کشور ایجاد می شود. دو قطبی مضر است به حال کشور. من صلاح نمی دانم. یکی بگوید گفته یکی بگوید نگفته. چرا پشت بلندگو نگفته؟ این هم پشت بلندگو.»

با اینکه احمدی‌نژاد صراحتا از حضور در انتخابات منع شده‌ است، چندی پیش، عباس امیری‌فر، رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در گفتگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به درخواست محمود احمدی‌نژاد از چند تن از وزرایش برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: «او خودش در لحظه آخر ممکن است برای انتخابات بیاید.»

اسفندیار رحیم‌مشایی نیز ضمن آنکه تغییر شرایط را بعید دانست، در گفتگو با روزنامه اعتماد، از کاندیداتوری احمدی‌نژاد در صورت تغییر شرایط خبر داد. مشایی گفته بود: « مقام معظم رهبری فرمودند: حضور ایشان در انتخابات به مصلحت نیست. آقای احمدی‌نژاد به این مصلحت‌اندیشی رهبری احترام می‌گذارند. اگر شرایط عوض شد طبعا منعی وجود ندارد. اما من بعید می‌دانم این شرایط تغییر کند.»